Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 10 wrz, 2013 |

Opuścić festyn na dwóch kółkach

Dla wielu dzieci i dorosłych wakacyjny czas się już skończył, ale nie wakacyjna radość! Dnia 31 sierpnia Zarząd Osiedla nr 6 „za Moreną” po raz kolejny zorganizował dla swoich mieszkańców piknik z okazji zakończenia wakacji.

Osiedle „za Moreną”

Ostatni weekend sierpnia obfitował w wiele atrakcji dla mieszkańców naszego osiedla. W przeddzień gminnych dożynek, na pięknym zielonym skwerze przy placu zabaw na ulicy Powstańców Wielkopolskich, mieszkańcy i ich goście mogli bardzo miło spędzić czas. Dzięki wsparciu firm z terenu naszego osiedla, nagrody oraz organizacja imprezy była wyśmienita. Chyba najbardziej atrakcyjną nagrodę stanowił rower górski. Wystarczyło wykazać się wiedzą, szczęściem oraz celnym okiem podczas konkursu rzutów do kosza i już można było opuścić festyn na dwóch kółkach. W zawodach strzeleckich nagrodę -robot kuchenny – wygrał  Michał Kałużny, dystansując pozostałych konkurentów dzięki trzem celnym strzałom oddanym z wiatrówki. W mini turnieju ping-ponga 12 osób rywalizowało o tytuł Ping-pong Majstra letniej edycji – po zaciętej walce zdobył go Szymon Zimowski.

festyn w mosinie

festyn w Mosinie

Dzieci oraz dorośli brali aktywnie udział w konkursach prowadzonych przez panie Izę i Małgosię. Nagrody przyznawano za m.in. bieg w specjalnych goglach imitujących stan upojenia, bieg narciarski, śpiewanie czy wyścigi w workach. Wśród atrakcji dla dzieci była możliwość pomalowania twarzy – pani Karolina umiejętnie zmieniała dzieciaki w postacie z kreskówek.

Podczas osiedlowych zmagań czas umilała nam muzyka oraz słodkości od zaprzyjaźnionych lokalnych piekarni, a kulinarnym gwoździem programu była przepyszna grochówka. Niezwykłą atrakcją była również przyczepa, w której dzieci za pomocą łuku mogły „ustrzelić wilka”, który uciekł z lasu.

Mamy nadzieję, że kolejne inicjatywy spotkają się z równie dużym zainteresowaniem. Już na początku przyszłego roku zapraszamy wszystkich na II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego!.

Zapraszamy wszystkich na osiedlową stronę  www.facebook.com/osiedle.zamorena

Dominik Michalak

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt w szczególności firmom: Sponsor nagrody głównej – Sklep Kleks – zabawki artykuły szkolne i biurowe, Przychodnia Medicomplex, ELMAR Centrum Instalacji Grzewczych Sanitarnych i Gazowych filia w Mosinie, Bistro FUX, U Kasi – artykuły gospodarstwa domowego – pasaż JAKON, Zwierzolandia – pasaż JAKON, restauracja ADAMO, Salon meblowy Rejak, „LIMARO” Tymińska, Mania – Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych, Kantor Wymiany Walut UNO Dworzec Główny PKP Poznań, salon fryzjerski GOLDWELL, salon kosmetyczny Bellaris, piekarnia/cukiernia Tosmak.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj