Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Jacek Sobota | piątek, 1 lis, 2013 | komentarze 3

Oszustwa przez sieci komórkowe

Niespodziewanie możecie dostać rachunek za komórkę, który przekroczy kilkakrotnie wasze oczekiwania. Jest to wynik wysokopłatnych SMSów, których przychodzenia nie zamawialiście, nigdy też nie logowaliście się na strony, który takie świństwa wysyłają – tak było ze mną, próbowano naciągnąć mnie na 319,8 zł.

Na zdjęciach odpowiedzi na moją reklamację.

zgłoszenie do play ws oszustwa

zgłoszenie do play ws oszustwa

W takiej sytuacji należy elektronicznie złożyć reklamację do sieci, przypuszczalnie dostaniecie odmowę. Wtedy to samo należy wysłać do Nadzoru Elektronicznego, tu na 100% przyznają wam rację, a sieci nakażą wprowadzić korektę.

W razie problemów proszę o kontakt, a wyślę wam pisma, które mnie pomogły.

Tego nie można nazwać inaczej jak próba oszustwa, bo jak powiedziano mi w Nadzorze Elektronicznym sieci komórkowe dzielą się pieniędzmi z firmami wysyłającymi SMSy, te SMSy najczęściej zaczynają się od cyfry 6.

Gdy to dziś skan zamieściłem na portalach społecznościowych miałem już kilkanaście telefonów od ludzi, których spotkało to samo – dotyczy to wszystkich sieci.

Jacek.

Napisano przez Jacek Sobota opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Jacek Sobota

Kapitan żeglugi wielkiej zawsze "pochłonięty" morzem i wszystkim co z tym związane. Autor wielu publikacji związanych z polską żeglugą morską oraz ekspert w dziedzinie prognozowania pogody.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  piątek, 1 lis, 2013, 19:38:59 |

  znajomy mial cos podobnego i placil … wspolczuje

  • Mamut
   niedziela, 3 lis, 2013, 20:46:32 |

   Być może wynikało to z jakiejś pomyłki.
   Ja nigdy nie miałem problemów w Play odkąd przeniosłem tam numery. Za to w innej znanej sieci, ciągle były jakieś „cyrki” i musiałem składać reklamacje.
   Teraz jestem zadowolony i polecam wszystkim Play.

 • Many
  piątek, 1 lis, 2013, 19:41:45 |

  Z Play na szczęście w takich sytuacjach problemu nigdy nie ma, najlepszy operator w Polsce. Fajni ludzie tam pracują, znam kilku osobiście i naprawdę to dzięki takim ludziom tak ta sieć wygląda na tle pozostałych.

Skomentuj