Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | poniedziałek, 9 gru, 2013 | 1 Komentarz

Partnerstwo Mosiny i Witnicy

Podpisaniem porozumienia między samorządami gmin Mosina i Witnica zakończyło się spotkanie w dniu 5 grudnia w Mosinie. Było ono wynikiem prowadzonych już wcześniej rozmów oraz wizyt delegacji obu gmin w maju i wrześniu 2013 roku.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w Urzędzie Miejskim w Mosinie. Gminę Witnica reprezentowali: Burmistrz – Andrzej Zabłocki, Zastępca Burmistrza – Eugeniusz Kurzawski, Sołtys wsi Mosina – Paweł Kołodziejczyk, Naczelnik OSP w Witnicy – Zdzisław Mikisz. Ze strony Mosiny w spotkaniu uczestniczyli: Zofia Springer – Burmistrz Gminy Mosina, Waldemar Krzyżanowski – Zastępca Burmistrza Gminy Mosina, Sławomir Ratajczak – Zastępca Burmistrza Gminy Mosina, Waldemar Waligórski- Przewodniczący Rady Miejskiej, Jacek Rogalka – Przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Samorządowej, Michał Kołodziejczak – Naczelnik OSP w Mosinie, Karolina Adamczyk- Zastępca Kierownika Biura Promocji i Komunikacji Społecznej.

Po krótkim powitaniu, goście zapoznali się z charakterystyką turystyczno-inwestycyjną naszej gminy oraz działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej, po czym nastąpił najważniejszy punkt programu, czyli podpisanie porozumienia o współpracy. Partnerzy będą ze sobą współpracować w obszarach o charakterze społecznym, kulturalnym, sportowym i gospodarczym. Zarówno Gmina Witnica, jak i my mamy zawiązane partnerstwa z samorządami za granicą, m.in. w Niemczech. Cieszy nas bardzo fakt, że także na płaszczyźnie krajowej udało się wprowadzić w życie taką inicjatywę.

spotkanie w Urzędzie

spotkanie w Urzędzie

Po spotkaniu w Urzędzie goście wzięli udział w wycieczce po gminie. Spacerowali Rynkiem w Mosinie, obejrzeli wystawę w Galerii Miejskiej oraz Izbie Muzealnej, zobaczyli m.in. wieżę widokową i studnię Napoleona, Zespół Szkół w Krośnie i kompleks boisk Orlik, zabudowę mieszkaniową i inwestycje drogowe, stadion i siłownie zewnętrzne. Ważnym punktem była też wizyta w strażnicy OSP i PSP w Mosinie, podczas której naczelnik mosińskiej OSP, Michał Kołodziejczak zaprezentował sprzęt ratowniczo-gaśniczy i samochody strażackie oraz opowiedział o szkoleniach, jakie prowadzone są dla strażaków.

Na zakończenie pobytu, miała miejsce wymiana świątecznych upominków, będących popularnymi produktami lokalnymi Mosiny i Witnicy.

Mamy nadzieję, że zainaugurowana współpraca przyniesie korzyści obu gminom, a dzięki wymianie wzajemnych doświadczeń i tzw. dobrych praktyk przyczyni się do rozwoju naszych samorządów w różnych obszarach tematycznych. (um)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 3.6/10 (Głosujących: 47)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

 • wtorek, 27 maj, 2014, 21:55:56 |

  Wyjątkowy blog. Szkoda że niewiele spotyka się takich blogów w internecie.
  Zapisuję stronę do ulubionych, oby tak dalej!

  :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: -1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo