Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 30 kwi, 2013 |

Po Piaskowej kolej na Lipową w Krosinku

W tym roku w Mosinie dzięki Narodowemu Programowi Przebudowy Dróg Lokalnych przybędzie kolejna, nowa ulica. Po ul. Rzeczypospolitej i Wysokiej w Mosinie oraz Piaskowej w Krośnie, w ramach tzw. schetynówek zrealizowana zostanie ul. Lipowa w Krosinku.

Inwestycje drogowe w gminie Mosina

W minionym roku Gmina Mosina uzyskała 749 958 zł dofinansowania na „Budowę drogi łączącej Krosno z Krosinkiem etap I ul. Piaskowa”, co stanowiło 30% wszystkich kosztów. W ramach tej inwestycji wybudowano około 860 metrów drogi wraz z oświetleniem ulicznym, ścieżką rowerową i chodnikiem. We wrześniu 2012 roku Mosina zgłosiła do kolejnego naboru ”Budowę drogi łączącej Krosno z Krosinkiem etap II ul. Lipowa”. Projekt został bardzo dobrze oceniony przez komisje i znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej wśród wszystkich gmin w Wielkopolsce. Na realizację tego zadania gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 945 405 zł, co stanowi 50% jej całkowitych kosztów. Za te pieniądze powstanie około 860 metrów drogi asfaltowej wraz z oświetleniem, ścieżką rowerową, chodnikiem oraz miejscami parkingowymi.

inwestycja drogowa gmina Mosina

inwestycja drogowa gmina Mosina

Realizacja ulicy Piaskowej i Lipowej pozwoli skrócić odcinek między Krosnem a Krosinkiem o około 3 km, dzięki czemu mieszkańcy nie będą musieli przejeżdżać przez centrum Mosiny, co dodatkowo odciąży zatłoczoną część miasta. Droga będzie stanowić alternatywę dla ul. Mostowej oraz ułatwi dostępność służb takich jak Straż Pożarna, Pogotowie, Policja, zwiększając tym samym bezpieczeństwo mieszkańców.

Wszystkie inwestycje realizowane w minionym roku i zaplanowane na 2013 pozwolą na wybudowanie ponad 1,7 km dróg gminnych o łącznej wartości około 6,7 mln zł.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych jest programem, z którego Gmina Mosina z powodzeniem korzysta. „Celem (…) programu jest podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych oraz zwiększenie efektywności instytucji publicznych dzięki intensyfikacji rozwoju bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej, efektywnej infrastruktury drogowej poprzez wsparcie (…) na rzecz modernizacji i budowy dróg lokalnych o kluczowym znaczeniu”. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj