Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 30 gru, 2013 |

Podsumowanie roku w Stowarzyszeniu

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Co udało nam się zdziałać w tym roku? Po pierwsze i najważniejsze Stowarzyszenie zmienia strukturę.

Od 2005 roku funkcjonowaliśmy jako stowarzyszenie zwykłe, zarejestrowane jedynie w Starostwie Powiatowym. Obecnie cały czas trwa procedura rejestracji Stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym, liczymy na to, że na początku nowego roku będziemy już mieli KRS, co pozwoli nam rozwinąć skrzydła.

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie

Od kilku miesięcy przygotowujemy nową siedzibę, która będzie się mieścić w budynku Wielkopolskiego Centrum Medycznego Eskulap ul. Wawrzyniaka 13. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomagać, do nowej siedziby już w styczniu. Aby dostać się do biura Stowarzyszenia, będzie trzeba przejść przez nasze „ucho igielne”. Więcej o tym, co to jest i dlaczego właśnie tak – na miejscu w styczniu. Co jeszcze udało nam się zrobić w tym roku: pomogliśmy kilkunastu rodzinom przekazując im ubrania, żywność, wyprawki dla niemowlaków, fotel do spania, materace, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych. Potrzeby pojawiają się niemal codziennie, tak samo jak darczyńcy, którzy chcą w jakiś sposób pomóc, chociażby oddając meble, ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego, którego już nie używają. My pośredniczymy w spełnianiu tych dobrych uczynków. Pomoc dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, ale ważne jest też, żeby obdarowany chciał dać też coś od siebie. Nie chodzi tu o pomoc finansową czy materialną, a raczej o coś niematerialnego. Przecież każdy z nas, nawet osoby borykające się z ubóstwem, mogą pomóc innym, np. włączając się w wolontariat, odwiedzając osoby starsze, niepełnosprawne, pomagając w zakupach, w pracach przydomowych, komuś, kto sobie z tym nie radzi. Jednak najważniejsze jest zrobienie czegoś dla siebie i swojej rodziny, żeby życie stało się łatwiejsze. Czasami jest to poszukanie pracy, uzupełnienie wykształcenia, zadbanie o zdrowie, czy nawet poddanie się leczeniu odwykowemu. Co za siebie rzucimy, przed sobą znajdziemy. Nie rzucajmy więc za siebie złych nawyków, niemiłych słów, krzyków na dzieci, najbliższych, lenistwa, roszczeniowości, wszystkiego tego, czego nie chcielibyśmy przed sobą spotkać ze strony innych. Rzucajmy za siebie dbanie o siebie i rodzinę, dobre słowa, dobre uczynki, szlachetne myśli i czyny. Postarajmy się o lepsze życie dla siebie i innych w Nowym Roku.

Tego lepszego życia życzymy Państwu z całego serca, jesteśmy m.in. po to, żeby czynienie dobra Wam ułatwić.

M.K.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj