Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 28 lip, 2013 |

Pogoń za wilkiem

W sobotę, 27 lipca na terenach Wielkopolskiego Parku Narodowego odbyła się biegowa impreza pod nazwą: Pogoń za Wilkiem”. Przełajowy bieg odbył się dzięki staraniom Stowarzyszenia Luboński Klubu Biegacza, przy współpracy władz Parku. Dystans 10 km, jako pierwszy pokonał Marcin Frehlau z czasem 35:34. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Staniewska z wynikiem 42:34.

Luboński Klub Biegacza Luboń biega!

Luboński Klub Biegacza Luboń biega!

Oprócz biegu, po urozmaiconych terenach leśnych, imprezie towarzyszyło szereg atrakcji w okolicach biura zawodów i siedziby WPN. Organizatorzy zadbali o to, by osoby towarzyszące biegaczom również aktywnie spędziły czas na łonie natury. Po starcie biegu głównego o g. 10.00 rozpoczęły się imprezy dla dzieci. Można było zwiedzić Muzeum Przyrodnicze, obejrzeć film „Z notatnika przyrodnika”, dzieci mogły pobawić się w bawialni, tematycznie związanej z postacią Wilka, a także zmierzyć się na dystansach biegów Wilczków, w różnych kategoriach wiekowych.

Dopisały pogoda i dobra organizacja. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe. Osobne kategorie dla najszybszych mieszkańców gmin Komorniki, Luboń i Mosina miały na celu propagowanie idei aktywnego wypoczynku mieszkańców tych okolic.

bieg pogoń za wilkiem - zwycięzcy biegu

bieg pogoń za wilkiem – zwycięzcy biegu

Na tle obecnie realizowanych imprez biegowych atrakcyjność tej imprezy polegała na jej rodzinnym charakterze.  Oprócz emocji i rywalizacji, związanych ze Startem, można było wesoło biesiadować na pikniku, poznać kilka ciekawostek przyrodniczych, a przede wszystkim wspólnie spędzić przedpołudnie.

Łukasz Kubiak

Dyrektor Biegu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj