Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Czytelnicy GMP | czwartek, 12 gru, 2013 | 1 Komentarz

Powstał klub Lubońskiej Petanki

Petanka – zwana też grą w bule – jest dyscypliną sportu, która coraz mocniej rozwija się w Polsce. Miłośników gry w bule można było spotkać w tym roku przede wszystkim na boisku Orlika przy ulicy Dojazdowej w Luboniu. To tam zaczęły się odbywać cykliczne turnieje. Grający wzbudzali zaciekawienie, a pytani co to za zabawa uczyli zainteresowanych zasad gry.

Lubońska Petanka

Lubońscy gracze „zarażali się” tą grą najczęściej podczas pobytów za granicą, głównie we Francji. Od pewnego momentu jednak wszystko zaczęło nabierać dużego tempa, a liczba graczy rosła z turnieju na turniej. W pewnym momencie padł pomysł założenia w Luboniu klubu petanki, który obecnie zrzesza 18 członków. Klub zarejestrowany został w listopadzie 2013 roku. Zebrani członkowie założyciele postanowili, że Zarząd Klubu w pierwszej, dwuletniej kadencji będzie działał w składzie pięcioosobowym. Do Zarządu powołano: Zenona Radziejewskiego, Mikołaja Fabisia, Karolinę Fabiś, Izabellę Chodorowską i Mikołaja Kolasińskiego. Na zebraniu uchwalono również, że Komisja Rewizyjna będzie składać się z 3 osób. Członkami Komisji zostali wybrani: Jacek Goderski, Michał Piechowiak, Mateusz Lisiak. Od nowego sezonu członkowie klubu, który ma zamiar przystąpić do Polskiej Federacji Petanque będą mogli brać udział w zawodach o Mistrzostwo Polski oraz grać w III lidze ogólnopolskiej. Ideą klubu jest propagowanie gry w petanque w Luboniu i jego okolicach, organizując turnieje i pokazy tej gry. Dla osób, które nie planują w najbliższym czasie stać się licencjonowanymi zawodnikami sportowymi, klub będzie oferował rekreacyjne spotkania z bulami.

Lubońska Petanka

Lubońska Petanka

Kontakt z klubem możliwy jest przez stronę internetową www.lubonskapetanka.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.2/10 (Głosujących: 16)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    czwartek, 12 gru, 2013, 22:30:12 |

    Brawo! Liczymy na częste spotkania z kulami w Luboniu :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo