Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 24 kwi, 2013 | komentarze 4

Przypomnieć sobie Lecha Kaczyńskiego, a może zmienić o nim zdanie…

We wtorek 23 kwietnia w Domu Katolickim przy kościele św. Mikołaja w Mosinie uroczyście otwarto wystawę poświęconą śp. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Wystawę pn. „Lech Kaczyński w służbie najjaśniejszej Rzeczypospolitej” przygotowała Fundacja Tożsamość i Solidarność przy współpracy Społecznego Ruchu imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Głównym organizatorem w naszym powiecie jest poznański Klub Gazety Polskiej, a w Mosinie Komitet Gminny PIS Mosina.

Lech Kaczyński w służbie najjaśniejszej Rzeczypospolitej

– Serdecznie witam państwa na uroczystym otwarciu wystawy poświęconej pamięci zmarłego w tragicznych okolicznościach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego, mówił Zdzisław Mikołajczak, radny Rady Powiatu Poznańskiego. – Dziękując za przyjęcie zaproszenia chciałbym powitać gości szczególnych, przede wszystkim pana Tadeusza Dziubę, posła na Sejm RP, p. Zenona Torza, prezesa poznańskiego klubu Gazety Polskiej, panią Iwonę Klimaszewską, która jest prezesem zarządu powiatu PiS, Magdalenę Sulanowską – członkinię zarządu okręgu powiatu i Aleksandrę Rutkowską – przewodniczącą mosińsko-puszczykowskiego koła Gazety Polskiej, przedstawicieli mediów – gazet lokalnych i Radia Merkury. Wśród organizatorów muszę wymienić również ks. kanonika Edwarda Majkę, który udostępnił nam salę i poinformował z ambony o tym wydarzeniu – serdecznie księdzu proboszczowi za to dziękujemy. Wystawa jest dlatego tak cenna, ponieważ jak państwo wiecie, w czasie życia śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego media pokazywały nam zupełnie inny jego obraz. To były przekazy, nie chcę mówić ośmieszające, ale uwłaczające godności prezydenta. Po obejrzeniu tych wszystkich plansz zobaczycie państwo i przekonacie się, że prezydent Lech Kaczyński był nie tylko wybitnym politykiem, mężem stanu, żarliwym patriotą, ale również zwykłym, ciepłym człowiekiem, mężem, ojcem, dziadkiem. I dobrze, że pokazujemy to Polakom, ponieważ w ten sposób możemy przywrócić mu tą właściwą, należną pamięć wielkiego człowieka, a jednocześnie człowieka zwykłego, wrażliwego na ludzką niedolę i wybitnego polityka.

 przecięcie wstęgi

przecięcie wstęgi

Poseł Tadeusz Dziuba (były wojewoda poznański) podkreślił, że koniecznie należy przypominać osobę śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przypominać należy myśli, które nie raz wypowiadał i jego liczne dzieła.

– A trzeba to wszystko robić dlatego, że prezydent Lech Kaczyński był jednym z niewielu polityków minionego dwudziesto kilkulecia, który orientował się na długofalowy interes naszego narodu, powiedział poseł. – Ogromna większość osób sprawujących władzę w Polsce, mających istotny wpływ na to, co w kraju się dzieje orientowała się na interesy bieżące, często na interesy bieżące różnych grup wpływów. On należał do tych, którzy jasno widzą to, co my jako wspólnota narodowa powinniśmy zrobić razem. Po to, żeby w odległej przyszłości osiągnąć pozycję, która niejako z naturalnych powodów powinna być przypisana trzydziesto paromilionowemu narodowi. Wystawa służy przypominaniu jego osoby, dołączam się do apelu, abyście państwo byli misjonarzami tego spadku po prezydencie Lechu Kaczyńskim, między innym w ten sposób, aby wrócić tutaj ze znajomymi czy sąsiadami. Tak, by niektórzy mogli przez te kilkanaście plansz przypomnieć sobie Lecha Kaczyńskiego, a może zmienić o nim zdanie…

Wystawę można oglądać do 25 kwietnia br., w godzinach 17:00 – 20:00.

E.B.

Waldemar Wiązek

Waldemar Wiązek

pani z Żabna

pani z Żabna

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • mieszkaniec
  poniedziałek, 29 kwi, 2013, 13:29:56 |

  Dajcie już spokój. Ileż można słuchać i pisać. Tak potoczyło się życie. A teraz toczy się dalej. Poza parą prezydencką zginęły tam jeszcze 94 inne osoby. Dlaczego o Nich się nie mówi ??

 • Many
  poniedziałek, 29 kwi, 2013, 13:36:32 |

  Zapewne dlatego, że nie byli … parą prezydencką.

 • mieszkaniec
  wtorek, 30 kwi, 2013, 6:31:14 |

  Ale żałoba już daaaaaaaaaawno minęła. Trzeba żyć dalej. Wokół śmierci Wielkiego Polaka, JP II, nie robiono takiego szumu medialnego.

 • ak
  środa, 19 cze, 2013, 14:54:09 |

  Wystawa miała na celu przypomnieć działalność Lecha KACZYŃSKIEGO I JEGO dorobek, a nie śmierć. trzeba było przyjść i zobaczyć, albo przeczytać artykuł ze zrozumieniem.

Skomentuj