Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 16 mar, 2013 | 1 Komentarz

Młodzież z Puszczykowa dopingowała lekkoatletów

Relacja uczennic Gimnazjum Sportowego w Puszczykowie.

12.02.2013 r. wybraliśmy się z członkami puszczykowskiego Klubu Olimpijczyka na halowy miting „Pedros Cup” do Bydgoszczy, aby kibicować  zawodnikom biorącym w nim udział oraz podziwiać ich talent. W wyjeździe wzięły udział czterdzieści cztery osoby, w tym aż 36 uczniów z Puszczykowa.

Relacja uczennic z Puszczykowa

Spod szkoły wyruszyliśmy o 13.50, wszyscy byli ciekawi przygód… W autokarze Mariusz Frąckowiak – prezes KO im. M. Łbika opowiadał nam o historii Klubu i wydarzeniach z nim związanych. Np. 2 lutego tego roku odbył się bal karnawałowy, jakiego jeszcze w Puszczykowie nie było! Klub Olimpijczyka zorganizował w ramach swojej działalności po raz trzeci taneczną imprezę charytatywną z udziałem polskich olimpijczyków, ale po raz pierwszy gośćmi specjalnymi balu byli złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich: wioślarz Tomasz Kucharski (zwycięstwo w Sydney i Atenach) i Dariusz Goździak (mistrz olimpijski w drużynowym pięcioboju nowoczesnym z Barcelony)! Ponadto obecni byli m.in. Zenon Licznerski (wicemistrz olimpijski z Moskwy w sztafecie sprinterów 4×100 m) oraz inni olimpijczycy z Moskwy – Ewa Pomes (kiedyś Lewandowska, wioślarstwo) i Zbigniew Rachwalski (hokej na trawie).

Goście specjalni balu

Goście specjalni balu

Bydgoszcz

Ponieważ część trasy pokonaliśmy autostradą, szybko udało nam się dojechać do Bydgoszczy. Kiedy przybyliśmy na miejsce była godzina 16.30. Następnie odebraliśmy bilety i wolnym tempem przeszliśmy na halę „Łuczniczka”. Po rozwieszeniu transparentów reklamujących Puszczykowo zajęliśmy wyznaczone miejsca. O godzinie 17.15  (z małym opóźnieniem) rozpoczęły się zawody. Podziwialiśmy nie tylko pchnięcie kulą, ale także skoki o tyczce kobiet  i mężczyzn, a atmosfera na trybunach była cudowna. Oprócz polskich sportowców można było podziwiać także zagraniczne gwiazdy, z medalistami olimpijskimi na czele. Polskę dobrze reprezentowała Anna Rogowska, zajmując w tyczce czwarte miejsce. Wśród mężczyzn z polskiej reprezentacji żadnemu nie udało się niestety dorównać zagranicznym zawodnikom, ale i tak pobili swoje rekordy życiowe. Słynna Monika Pyrek i wspaniały Tomasz Majewski nie startowali w zawodach, ale można było ich spotkać oraz poprosić o autograf. Około godziny 20.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną, robiąc jeszcze przerwę na posiłek w Mc Donald’s. Do Puszczykowa dojechaliśmy zgodnie z planem, tj. ok. godz. 23.30.

MKS Juvenia Puszczykowo - Przed łuczniczką

MKS Juvenia Puszczykowo – Przed łuczniczką

Bardzo podobał nam się ten wyjazd, ponieważ spotkałyśmy gwiazdy sportu oraz zdobyłyśmy ich autografy i zdjęcia. Wiemy też już jak odbywają się zawody na żywo. Dzięki temu wyjazdowi poznałyśmy wiele wspaniałych osób z pobliskich szkół, ale i również poprawiły się relacje pomiędzy uczniami z naszej klasy. Mamy nadzieję, że znowu uda nam się uczestniczyć w podobnych imprezach organizowanych  i sponsorowanych przez Klub Olimpijczyka w Puszczykowie.

Weronika Gawin i Marta Jajczyk – uczennice Gimnazjum Sportowego w Puszczykowie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Ja
    czwartek, 21 mar, 2013, 10:44:54 |

    Miejmy nadzieję, że rośnie nam młoda kadra olimpijczyków z Puszczykowa :)

Skomentuj