T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | niedziela, 17 lis, 2013 |

Królem elekcyjnym pieśniarzy na rok 2013 został Remigiusz Szuman

Remigiusz Szuman z Mosiny 26 października, na I Festiwalu Pieśniarzy Niepokornych we Wrocławiu zdobył pierwszą nagrodę. Jest ona tym bardziej zaszczytna, że laureatów wybierali spośród siebie sami uczestnicy.

I Festiwal Pieśniarzy Niepokornych

Festiwal był „konfrontacją pomiędzy twórczością cenionych, popularnych poetów, a poetami niepopularnymi, których dokonania twórcze nie zostały docenione lub były celowo ignorowane przez wydawnictwa i krytyków”. Gościł m. in. bardów – Romana Kołakowskiego, Jacka Kowalskiego, Andrzeja Kołakowskiego oraz Projekt Volodia.

Poświęcony był piosence autorskiej, poezji śpiewanej oraz wszelkim jej odmianom.
– Poezja śpiewana, mimo że nie jest medialnie nagłaśniana, nie ma jej na listach przebojów stacji radiowych, ma się dobrze – mówi Janusz Kasprowicz z Projektu Volodia, współorganizator pierwszego Festiwalu Pieśniarzy Niepokornych. – Ten świat żyje nadal i ma swoich wiernych wyznawców. Wciąż są artyści, którzy tworzą pod prąd i nie idą za modą. Nie brakuje też publiczności chcącej posłuchać czegoś nowego, ale także twórców zapomnianych, pomijanych przez wytwórnie płytowe i media.

Roman Kołakowski – poeta, pieśniarz, kompozytor, tłumacz, reżyser teatralny, autor wielkich widowisk estradowych. Autor tekstów piosenek wykonywanych przez Voo Voo, Kazika, Michała Bajora, Justynę Steczkowską czy Piotra Rubika. Wieloletni dyrektor Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Jacek Kowalski – pieśniarz, sarmata, poeta, tłumacz literatury starofrancuskiej, autor licznych książek i płyt CD

Andrzej Kołakowski – bard, poeta, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki.

CzubsoN & DJ Prestiż – przedstawiciele młodej, polskiej sceny hip-hopowej

Projekt Volodia – zespół goszczący na wielu znaczących wydarzeniach muzycznych i kulturalnych w całym kraju, znany z niekonwencjonalnych i brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, Toma Waitsa, Leonarda Cohena, Tiger Lillies.

Linki:

Wywiad z Remigiuszem Szumanem na łamach GMP

Remigiusz Szuman – Miłość

Remigiusz Szuman – Kołysanka z Aniołkami

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj