Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 4 maj, 2013 |

Święto Narodowe – 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek 30 kwietnia 2013 roku odbyły się w Mosinie uroczystości Święta Narodowego 222. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W godzinach przedpołudniowych władze samorządowe gminy Mosina w imieniu mieszkańców złożyły wiązanki kwiatów na miejscu ostatniego spoczynku prezydenta Edwarda Raczyńskiego w krypcie kościoła w Rogalinie oraz w miejscach pamięci na cmentarzu mosińskim.

Uroczystości w Mosinie

Po południu na placu przy pomniku Tadeusza Kościuszki odbyło się zgromadzenie patriotyczne, w którym wzięły udział władze samorządowe, przedstawiciele organizacji pozarządowych, oświaty, instytucji i jednostek pomocniczych z gminy oraz mieszkańcy. Spotkanie rozpoczęło się od wystrzału z armaty Mosińsko – Puszczykowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Dr Tadeusza Adama Jakubiaka, po czym nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego i przemówienie okolicznościowe Burmistrza Gminy Mosina – Zofii Springer.

święto narodowe w Mosinie

święto narodowe w Mosinie

Zgromadzeni złożyli wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem, następnie w korowodzie z biało – czerwonymi flagami wszyscy zgromadzeni przeszli do kościoła pw. Św. Mikołaja w Mosinie, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji ojczyzny. Oprawę uroczystości zapewnił: przejazd członków Mosińskiego Towarzystwa Motocyklowego, którzy z flagami uroczyście przejechali ulicami miasta. Muzyczną oprawę stanowił Mosiński Chór Kościelny p.w. Św. Cecylii oraz Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta  im. hm. Antoniego Jerzaka. Organizatorzy dziękują mieszkańcom za aktywne uczestnictwo. (red.)

uroczystości w Mosinie zlot motocyklistów z flagami Polski

uroczystości w Mosinie zlot motocyklistów z flagami Polski

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj