Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 14 lis, 2013 | 1 Komentarz

Rowerem przez gminę Mosina

W niedzielę 27 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Krąg Instruktorski „Elita” zorganizowali rodzinny rajd rowerowy.

Rowerem przez gminę

W ten jesienny dzień pogoda nie zawiodła i mimo brzydkiego przedpołudnia dzień okazał się pogodny, ciepły i słoneczny. Trasa rajdu wynosiła 20 kilometrów, a punktem startowym było Western City Rio Grande w Krosinku. Później uczestnicy przejeżdżali ukończoną drogą do Krosna i dalej do Drużyny, Nowinek, Pecnej, Baranówka i z powrotem do Krosinka. Podczas rowerowej podróży po uliczkach, ścieżkach i leśnych duktach najbliższej okolicy można było zachwycić się urokiem polskiej jesieni, podziwiać złociście przyozdobioną roślinność i leśne zwierzęta. Na każdego uczestnika czekała gorąca grochówka i kiełbaska z grilla.

rajd rowerowy w gminie Mosina

rajd rowerowy w gminie Mosina

W rajdzie wzięło udział 60 rowerzystów w różnym wieku, od kilku do kilkudziesięciu lat. Wszyscy cykliści mogli też wziąć udział w pikniku okolicznościowym, rywalizować w konkursie strzeleckim, organizowanym przez przedstawicieli Mosińskiego Bractwa Kurkowego i Mosińsko –Puszczykowskiego Bractwa Kurkowego, czy też sprawdzić swoją wiedzę w konkursach wiedzy o gminie Mosina. Przy pomocy Stowarzyszenia Nowoczesna Rzeczpospolita zorganizowano punkt pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, a całe rodziny mogły rozegrać turniej w badmingtona. Atrakcją pikniku był start balonu z sekcji balonowej Aeroklubu Poznańskiego, chociaż wiatr uniemożliwił lot balonu.

Rowerem przez gminę Mosina

Rowerem przez gminę Mosina

Uczestnicy rajdu wzięli udział w uroczystym otwarciu drogi łączącej Krosno i  Krosinko – ulicy Lipowej, którego dokonali przedstawiciele władz samorządowych – Zofia Springer Burmistrz Gminy Mosina, Waldemar Krzyżanowski Zastępca Burmistrza i Waldemar Waligórski Przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie. W zorganizowaniu pikniku pomagał Witold Styła. (red.)

stacja rowerowa Mosina osiedle za Moreną

stacja rowerowa Mosina – osiedle za Moreną

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Małgosia
    czwartek, 14 lis, 2013, 21:58:33 |

    Ciekawa inicjatywa. Gdybym wiedziała o nim wystarczająco wcześnie, z pewnością wzięłabym w nim udział. Może w przyszłym roku, jeśli organizatorzy również podejmą temat jesiennego rajdu.

Skomentuj