Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 25 mar, 2013 | komentarze 2

Run of Spirit 2013 – Biegnij Na Tak!

20 kwietnia nad poznańską Maltą odbędzie się jedyny w swoim rodzaju, bardzo wyjątkowy bieg. Wyjątkowy, bo skupiający wszystkich kochających sport, lubiących wyzwania, otwartych na innych, w drugim człowieku dostrzegających przede wszystkim jego potencjał, dążących do integracji środowisk.

Bieg Run of Spirit

Bieg „Run of Spirit – Bieg Na Tak” urzeczywistnia wizję społeczeństwa, które nie wyklucza nikogo. W biegu mogą wziąć udział wszyscy – osoby pełnosprawne jak i te z niepełnosprawnością, sportowcy, amatorzy, dzieci, dorośli, osoby starsze. Szczególnym aspektem biegu jest połączenie aktywności sportowej, integracji, profilaktyki zdrowotnej oraz finansowego wsparcia możliwości osób niepełnosprawnych. Celem biegu jest: promowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia oraz idei sportu dostępnego dla wszystkich, stworzenie osobom sprawnym i niepełnosprawnym równych szans uczestnictwa w zawodach sportowych, włączenie osób niepełnosprawnych w idee zdrowego stylu życia, aktywności na co dzień promowanie wolontariatu w sporcie.

Run of spirit

Run of spirit

Pomysł zorganizowania tego szczególnego biegu pojawił się w zeszłym roku, zainspirowany podobną imprezą odbywającą się od 2008 r. w Berlinie. Stowarzyszenie Na Tak postanowiło przenieść te pozytywne i warte uwagi praktyki na grunt polski. Próba zakończyła się powodzeniem. – Mimo niesprzyjającej aury podczas Run of Spirit 2012 w Poznaniu wystartowało aż 767 zawodników! Również dzięki towarzystwu wielu kibiców, impreza przybrała naprawdę imponujące rozmiary. Tegoroczny bieg przewidziany został na 900 uczestników, więc jest szansa, że będzie nas jeszcze więcej. Aby szerzyć ideę równości poprzez wspólne działania i inicjatywy ukazujące często nieprzeciętne możliwości i radość życia osób niepełnosprawnych potrzebujemy wsparcia innych. Dlatego tak ważna jest dla nas każda osoba przyłączająca się do Biegu Na Tak!

Dla dzieci zostaną przygotowane trasy biegowe na 200, 400 i 800 m, dorośli będą mogli wybierać spośród dystansów na 1,5 km (Bieg bez Barier), 5,4 km  (Bieg Fun Run oraz Nordic Walking) i 11,4 km (Run of Spirit). Przewidziane zostały również dodatkowe atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak: loterie, gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych, poczęstunek dla uczestników biegu i inne.

Run of spirit 2013 - wyścigi na wóżkach

Run of spirit 2013 – wyścigi na wóżkach

Projekt charytatywny

Biegowi Run of Spirit towarzyszy zawsze projekt wsparcia konkretnego działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Na ten cel przeznaczana jest część wpłat sponsorów oraz środków zebranych z opłat startowych uiszczanych przez uczestników biegu. Fundusze z biegu w 2013 r. zostaną przekazane na zorganizowanie dowozu osób z głębszą niepełnosprawnością na rehabilitację do Środowiskowego Domu Samopomocy „Kamyk”.

Patronat honorowy nad biegiem objęli Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny oraz Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania  Agnieszka Kozłowska – Rajewicz.
Gośćmi specjalnymi II edycji Run of Spirit będą natomiast: aktor Piotr Swend oraz maratończyk Marcin Grabiński.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Na Tak, które od 1989 roku wspiera niepełnosprawnych mieszkańców Poznania na każdym etapie życia. Obecnie jest jedną z największych w Wielkopolsce organizacji społecznych. Pomaga osobom z różnymi schorzeniami genetycznymi i neurologicznymi – m.in. z zespołem Downa i porażeniem mózgowym, a także osobom z głęboką i złożoną niepełnosprawnością. Nazwa „Na Tak” oznacza akceptację podopiecznych i widzenie w każdym z nich jedyną w swoim rodzaju Osobę. Szczegółowe informacje o biegu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.StowarzyszenieNaTak.pl

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Magda
    środa, 17 kwi, 2013, 7:24:31 |

    Ciekawy pomysł. Duży plus zarówno dla pomysłodawców, organizatorów i uczestników. Oby było więcej takich imprez.

  • mieszkaniec
    środa, 17 kwi, 2013, 7:26:07 |

    Ja pewnie nie pobiegnę ale chętnie popatrzę… :)

Skomentuj