Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 22 sie, 2013 |

Rycerze na obozie harcerskim w Lubniewicach

Każde lato, w szczególności miesiąc lipiec dla mosińskich harcerzy oznacza tylko jedno – wielkie przygotowania do obozu, którego tegoroczną tematyką było rycerstwo polskie. Mamy naszych harcerzy i zuchów przygotowywały piękne suknie dla dam oraz zbroje dla dzielnych rycerzy.

Ośrodek ZHP Mosina

Kadra pilnie przygotowywała program oraz miejsce obozowania, a nasi harcerze i zuchy zbierali siły i energię na rozpoczynającą się niebawem dwutygodniową przygodę. Ośrodek ZHP Mosina silnie związany jest z tradycjami rycerskimi, ponieważ w swojej pełnej nazwie nosi on imię króla Polski Bolesława Chrobrego, a jedna z drużyn należy do Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkiej- wspólnoty która zrzesza drużyny o tradycjach rycerskich. Doskonałym więc pomysłem było przygotowanie wspólnej imprezy dla harcerzy, rodziców oraz zaproszonych gości, która w sposób szczególny uczcić miała naszego patrona oraz ideały rycerskie.

Przygotowania do Dnia Patrona zaczęły się już od samego rana. W podobozach trwały przygotowania do przyjęcia gości, porządki, sprawdzanie umundurowania. Gdzieś w lesie słychać było próby scholi, która przygotowywała oprawę muzyczną do Mszy świętej, a jeszcze gdzie indziej zaskakujące brzmienie trąbki, która jak się później okazało towarzyszyła harcerzom podczas apelu.

O godzinie 9 zaczęli zjawiać się pierwsi goście a wśród nich przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Waligórski, kierownik Referatu Oświaty Małgorzata Kasprzyk oraz nasza kochana druhna Helenka Konieczna. Już o godzinie 10 padały pierwsze komendy nawołujące drużyny harcerskie na apel oraz pokaz musztry harcerskiej. Tradycyjnie na obozie nie zabrakło Mszy harcerskiej, rajdu rodzinnego, który nawiązywał do rycerstwa oraz ogniska ze wspólnym śpiewem.

W rajdzie rodzinnym wzięło udział około  trzydzieści rodzin – nagrodzone zostały trzy najlepsze. Rodziny wykonywały różne konkurencje, takie jak walka na miecze, rąbanie drewna, ratowanie zaginionego listu czy budowanie twierdzy rycerskiej.

Nasz dzień patrona zakończyło wspólne ognisko, podczas którego podobozy przedstawiały się, mówiąc o swojej nazwie, tradycjach i zwyczajach, a wszystko to przeplatały nuty harcerskich piosenek  chętnie śpiewanych przez wszystkich gości.

Wspólne spotkania z gośćmi, naszymi sympatykami, rodzicami oraz przyjaciółmi to zawsze powód do ogromnej radości. Właśnie podczas takich spotkań harcerze i instruktorzy czują, że to co robią ma sens oraz że praca i chęci, które wkładają w ciągu roku harcerskiego w zdobywanie stopni i sprawności to powód do dumy dla rodziców oraz każdego gościa. Takie chwile są nam potrzebne, więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich rodziców i naszych sojuszników za rok na następne takie spotkanie! Czuwaj! (H)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj