Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 13 lis, 2013 |

Sezon turystyczny 2013 zakończony

W malowniczych wnętrzach XIX wiecznego Pałacu Rodziny Potockich w Będlewie, 5 listopada br. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie dla przedstawicieli branży turystycznej. Stawili się na nim m.in. hotelarze, restauratorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych związanych z edukacją ekologiczną, pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Babki.

Turystyka w gminie Mosina

O tym, jak ważna jest współpraca w/w podmiotów na samym początku powiedział Waldemar Krzyżanowski – Zastępca Burmistrza Gminy Mosina. Dzięki cyklicznym spotkaniom udało się wspólnie wypracować ciekawe pomysły i zrealizować inicjatywy, a każdy głos w dyskusji zawsze przyczyniał się do rozpoznania potrzeb branży, a tym samym do jeszcze lepszego dostosowania do potrzeb turystów, odwiedzających naszą gminę.

Glinainki na Pożegowie w Mosinie - wieża widokowa

Glinainki na Pożegowie w Mosinie – wieża widokowa

Zgromadzeni uczestnicy tym razem mieli możliwość zapoznania się z ofertą Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz konkretnych produktów turystycznych, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy, zaprezentowaną przez Jana Mazurczaka. Padło wiele pytań o szczegóły współpracy i mamy nadzieję, że przełoży się ona na obopólne korzyści.

W ramach promocji zatrudnienia i przedsiębiorczości wśród osób bezrobotnych, pojawił się także temat założenia i prowadzenia spółdzielni socjalnej w Mosinie, z usług której mogłaby korzystać m.in. branża turystyczna. O szczegółach i pomysłach na profil działalności przyszłej spółdzielni z przedsiębiorcami rozmawiał Marcin Sadowski – przedstawiciel Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Sezon turystyczny - spotkanie w Będlewie

Sezon turystyczny – spotkanie w Będlewie

Karta rodziny

O kolejnej nowej inicjatywie, którą Urząd Miejski w Mosinie planuje wprowadzić na początku 2014 roku, a mianowicie o „Mosińskiej Karcie Rodziny 3+” opowiedziała Katarzyna Leszczyńska z Gminnego Centrum Informacji w Mosinie. Podczas prezentacji przedsiębiorcy uzyskali szczegółowe informacje na temat możliwości włączenia się do programu wspierającego rodziny wielodzietne z terenu gminy Mosina.

Mosiń­ska Karta Rodziny 3

Mosiń­ska Karta Rodziny 3

Rok 2013 szybko minął i obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w obrębie turystyki i rekreacji oraz animacji czasu wolnego, o czym opowiedziała Karolina Adamczyk z Gminnego Centrum Informacji. Wśród wielu wymienionych inicjatyw, na szczególną uwagę zasługiwało m.in. utworzenie miejsc wyznaczonych do kąpieli na Gliniankach i nad Jeziorem Jarosławieckim, podświetlenie wieży widokowej czy uruchomienie kolei drezynowej, która stała się hitem wśród turystów. O tym ostatnim przedsięwzięciu opowiedziała jego inicjatorka – Maria Stachowiak i jej córka.

Jezioro Jarosławieckie w Jarosławcu

Plaża nad jeziorem Jarosławieckim w Jarosławcu

Na zakończenie spotkania podsumowano projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży, w ramach którego w miesiącach wrześniu i  październiku odbył się cykl bezpłatnych warsztatów i zajęć terenowych. Podziękowania przekazano obecnym na spotkaniu przedstawicielom Wielkopolskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Babki oraz Towarzystwa Przyjaciół Lasu- Koło Dąb.

Wycieczka po pałacowych wnętrzach zamknęła ostatnie w tym roku spotkanie dla branży turystycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok razem z nami pracowali nad tematami promocji i rozwoju turystyki w naszej gminie i zapraszamy chętnych do włączenia się w te prace już od przyszłego roku.

Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania dla Pana Sławomira Malechy -kierownika Pałacu w Będlewie za pomoc w przygotowaniu spotkania. (gci)

źródło: gci.mosina.pl

Jezioro Kociołek WPN

Jezioro Kociołek WPN

piknik z napoleonem

piknik z napoleonem – studnia napoleona

zawracamy odwraacjąc ręcznie drezynę

drezyna

tory - kolej drezynowa

tory – kolej drezynowa

spływ kajakowy śrem - rogalinek

spływ kajakowy śrem – rogalinek

glinianki - kąpielisko mosina

glinianki – kąpielisko

WPN - jezioro Góreckie

WPN – jezioro Góreckie

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

Jezioro Góreckie w Jeziorach WPN

Jezioro Góreckie w Jeziorach WPN

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj