Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | środa, 20 mar, 2013 | 1 Komentarz

Komisja rewizyjna zbada skargę lekarza rodzinnego w Pecnej

Mosińscy radni podjęli uchwałę, obligującą Komisję Rewizyjną RM do sprawdzenia zasadności skargi Janiny Tafelskiej—Stachowiak ze stycznia 2013 r. na burmistrza Mosiny. Uchwała została podjęta w związku z tym, że Wojewoda Wielkopolski przekazał tę skargę Radzie Miejskiej w Mosinie, jako organowi właściwemu.

Skarga

Skarga związana jest z przetargiem na najem pomieszczeń dla przychodni lekarza rodzinnego w Pecnej, znajdujących się w wyremontowanym przez Gminę obiekcie.

Na ogłoszony przetarg zgłosiły się dwie chętne: dr J. Tafelska – Stachowiak, która dotychczas prowadziła i nadal prowadzi w Pecnej przychodnię lekarza rodzinnego i dr N. Rabiza, która tam pracowała. Według komisji przetargowej korzystniejsza była oferta dr N. Rabizy. Po podliczeniu punktów otrzymano następujące wyniki: pani dr J. Tafelska – Stachowiak 70 pkt (na 100 możliwych), dr Natalia Rabiza 70,14 pkt.

Skarga do burmistrza Mosiny

Dr J. Tafelska – Stachowiak niezadowolona z wyników przetargu, złożyła najpierw skargę do burmistrza Mosiny na działanie komisji przetargowej. Jej zdaniem, przegrała go, chociaż złożyła lepszą ofertę (jednym z głównych zarzutów było to, że przegrała mimo, zaproponowania wyższego czynszu).

W odpowiedzi burmistrz Z. Springer napisała, między innymi: „Komisja Przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty, zaproponowana przez oferentów cena najmu była składnikiem najwyżej punktowanym, ale nie jedynym, mając na uwadze możliwości rozszerzenia propozycji świadczonych usług medycznych dla mieszkańców gminy o dodatkowe usługi specjalistyczne, przy ocenie punktowano również liczbę zaproponowanych specjalistów (maksymalnie do 5-ciu specjalistów) oraz punktowano dodatkowo za propozycję zorganizowania i wprowadzenia rejestracji pacjentów na określoną godzinę”.

Dr J. Tafelska – Stachowiak nie usatysfakcjonowana odpowiedzią ponowiła skargę, kierując ją do wojewody, który po analizie przekazał ją Radzie.

Jak wyjaśnia Z. Springer rozstrzygnięcia przetargowe nie przekreślają możliwości działania dwóch lekarzy rodzinnych w Pecnej. Dr J. Tafelska-Stachowiak może dalej działać tam, gdzie dotychczas.

Taka sytuacja sprawiła, że mieszkańcy Pecnej mogą teraz wybierać w swoim miejscu zamieszkania z oferty dwóch lekarzy rodzinnych.

W 2012 r. mieszkańcy Pecnej podczas zebrania sołeckiego podjęli uchwałę, aby Gmina powierzyła bez przetargu wyremontowane pomieszczenia dr N. Rabizie. Takie rozwiązanie jest jednak niemożliwe ze względów formalnych. Dlatego Gmina ogłosiła przetarg. O wyniku tej sprawy powiadomimy czytelników w następnym numerze gazety. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Ja
    czwartek, 21 mar, 2013, 10:20:50 |

    Może nieusatysfakcjonowana Pani Dr chce się pozbyć konkurencji…;)
    Każdy, kto ma do wyboru dwóch (umówmy się) profesjonalistów zdecyduje się na tego, który jest bardziej otwarty i sympatyczny. Skoro mieszkańcy chcieli wybrać lekarza bez przetargu, to pewnie cieszy się zdecydowanie większą sympatią. A to już mogło kogoś zakłóć dość boleśnie.

Skomentuj