Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 21 lip, 2013 |

Stań Po Zielonej Stronie Mocy

23 czerwca miał miejsce finał I edycji Akcji ekologicznej „Stań Po Zielonej Stronie Mocy”. Pomysłodawcą jak i Organizatorem Akcji jest firma Slam Poland Sp. z o. o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim. Akcja polegała na zbiórce odpadów: płyt CD, DVD, Blu-ray, baterii, ładowarek, telefonów komórkowych, opakowań po płytach, przedłużaczy i kabli.

Akcja ekologiczna

W akcji wzięło udział 738 placówek edukacyjnych z terenu trzech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Uczestnikami akcji były szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które zgłosiły chęć uczestnictwa. Podczas trwania Akcji mogliśmy zaobserwować niezwykłe zaangażowanie dzieci, młodzieży, Opiekunów Akcji oraz rodziców. Akcja miała na celu wprowadzenie działań edukacyjnych z zakresu ekologii, poprawę świadomości ekologicznej jak i wypracowanie właściwego wzorca zachowania w gospodarce odpadami.

stan po zielonej stronie mocy

Placówki edukacyjne zostały wyposażone w niezbędne narzędzia tj. pojemniki na odpady, plakaty oraz Bio Kiosk – platformę multimedialną, na której wyświetlane były filmy ekologiczne i informacje związane z akcją. Odpady były punktowane i przeliczane na ilość uczniów w szkole. Uczniowie w zbiórce odpadów korzystali z pomocy różnych firm i instytucji. Odpady były segregowane i pakowane w pojemniki, następnie trafiały do firmy, gdzie były poddawane recyklingowi.

W województwie wielkopolskim I miejsce w kategorii NAJLEPSZA SZKOŁA W WOJEWÓDZTWIE zdobyła Szkoła Podstawowa Filialna w Sułkowicach z powiatu gostyńskiego. W kategorii NAJLEPSZA KLASA W WOJEWÓDZTWIE zwyciężyła klasa 3TZ z Zespołu Szkół nr 1 z Ostrzeszowa W powiecie poznańskim I miejsce w kategorii NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie, w której Opiekunem Akcji była Pani Paulina Kaźmierczak. W kategorii NAJLEPSZA KLASA W POWIECIE wygrała natomiast klasa 3 e z Gimnazjum im. płk K. Zenktelera w Buku, w której Opiekunem akcji była Pani Justyna Cieślak.

Idea akcji ekologicznej spotkała się z ogromną aprobatą, dzięki czemu uzyskaliśmy patronaty: Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka, Ministerstwa Gospodarki, Sekretarza Ministerstwa Edukacji Narodowej – Pana Tadeusza Sławeckiego oraz Marszałków województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego oraz Prezydentów Miast: Wrocław, Łódź i Poznań.

II edycja akcji „Stań Po Zielonej Stronie Mocy”

1 października 2013 r. rusza II edycja Akcji „Stań Po Zielonej Stronie Mocy”. Do Akcji dołączą kolejne szkoły z województwa: wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego jak również opolskiego i śląskiego. Zbiórce odpadów będą podlegać płyty CD, DVD, Blu-ray, baterie, ładowarki, telefony komórkowe, opakowania po płytach CD/DVD/Blu-ray/VHS/kasetach magnetofonowych, kable, przedłużacze, piloty do urządzeń elektronicznych, słuchawki, pen drive’y, twarde dyski, urządzenia MP 3, disc man’y i walkman’y. Wszystkie zainteresowane placówki edukacyjne zapraszamy na stronę internetową akcji www.stanpozielonejstroniemocy.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj