T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | czwartek, 12 gru, 2013 |

Św. Mikołaj w Czapurach

Tradycyjnie 6 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci z Czapur. Nie przeszkodził mu w tym nawet orkan Ksawery, który szalał tego dnia nad Wielkopolską. Święty jest bardzo słowny i jak już coś powiedział, to tak było. W dotarciu do najmłodszych pomagali mu strażacy ochotnicy, którzy mimo gęstej śnieżycy przywieźli wyczekiwanego gościa do Czapur swoim samochodem bojowym.

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Czapurach

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Czapurach

Spotkanie ze św. Mikołajem zaplanowano na placu przed świetlicą, koło kościoła. Śnieżyca, która około godz. 16 rozpętała się nad Czapurami zmusiła jednak organizatorów do zmiany planów i przeniesienia uroczystości do pobliskiej świątyni, gdzie w gościnnych progach wspólnie z proboszczem czekali na gościa. Spotkanie uświetniły bożonarodzeniowym repertuarem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czapurach. Z okazji wizyty świętego Mikołaja odbył się też konkurs na najpiękniejsze przebranie. Dzieci miały przyjść przebrane za któregoś ze świętych. Konkurs przypadł dzieciom do gustu, ponieważ w świątyni zaroiło się od świętych: Kingi, Patryka, Huberta, Jana i oczywiście Mikołaja. Przebrania były tak wspaniałe, że wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali od organizatorów nagrody.

Dostojny gość wraz z dziećmi zapalił też świąteczne ozdoby na stojącej na placu choince.

(red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj