Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Magdalena Wiśniewska | piątek, 13 gru, 2013 |

Szlachetna Paczka dociera do potrzebujących

Już po raz 13 wolontariusze Szlachetnej Paczki zebrali prezenty, którymi będą obdarowywać potrzebujących z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Rejon Mosina obejmuje ponad 70 rodzin z Mosiny, Puszczykowa i Lubonia. Korzystając z zaproszenia Pawła Zawieji, dyrektora Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki przy ul. Topolowej w Mosinie, zorganizowano tam magazyny akcji. To właśnie w szkole, 7 – 8 grudnia około 40 wolontariuszy (w tym także uczniów tej szkoły) podejmowało darczyńców, którzy przekazali im przygotowane przez siebie paczki. Wśród nich byli m.in.: burmistrz Puszczykowa – Andrzej Balcerek, burmistrz Lubonia – Dariusz Szmyt oraz zastępca burmistrza Mosiny – Waldemar Krzyżanowski. Stamtąd zostaną one przez wolontariuszy przewiezione do rodzin.

Finał Szlachetnej Paczki 2013

Finał Szlachetnej Paczki 2013

W Kościanie do projektu włączono 18 rodzin i podobnie jak w Mosinie wszystkie one znalazły już darczyńców. Z roku na rok poprzeczka stawiana jest coraz wyżej powstają nowe rejony – tak jak Kościan – a w starych wzrasta liczba wolontariuszy, co daje możliwość odwiedzenia większej ilości rodzin. W ubiegłym roku w rejonie Mosina/Puszczykowo pomoc uzyskało około 30 rodzin, w tym roku jest ich już 75.

Wolontariusze akcji "Szlachetna paczka"

Wolontariusze akcji „Szlachetna paczka”

– Szlachetna Paczka – to dla nas, wolontariuszy wspaniałe doświadczenie. Coraz więcej ludzi zna projekt, rozpoznaje nazwę, kojarzy logo, dlatego odzew na potrzeby rodzin, którymi się opiekujemy jest ogromny. Biorąc pod uwagę, że średnia wartość przygotowywanej paczki to 1800 złotych, jesteśmy dumni, że wszystkie rodziny znalazły darczyńców. Dużo się dzieje dzięki portalom społecznościowym, gdzie osoby wspólnie ze znajomymi łączą się, kupując poszczególne produkty, co daje niesamowity efekt w postaci paczki w 100 procentach odpowiadającej na potrzeby rodziny.

Co ważne w projekcie SZLACHETNA PACZKA, odpowiadamy wyłącznie na bardzo konkretnie definiowane potrzeby rodzin. W wywiadzie z nimi sporządzamy listę najpotrzebniejszych rzeczy, dzięki czemu darczyńca ma pewność, że jego pomoc zostanie w pełni wykorzystana – a to dziś bardzo, bardzo ważne – mówi Sergiusz Szajek, asystent ds. Promocji Projektu SZLACHETNA PACZKA w woj. Wielkopolskim.

SZLACHETNA PACZKA to projekt ogólnopolski, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Każde z województw ma wyznaczonego koordynatora wojewódzkiego, w przypadku Wielkopolski jest nim Bogusław Skupin. Koordynator wojewódzki rekrutował koordynatorów regionalnych – dla Mosiny, Kościana i Leszna jest nim Agata Biała z Puszczykowa, która w ubiegłym roku była liderką rejonu Mosina Puszczykowo. Następnie rekrutowani są liderzy poszczególnych rejonów, w XIII – tegorocznej edycji Iwona Warzych została liderką rejonu Mosina, a Teresa Nowacka liderką rejonu Kościan.

W całej Polsce wolontariusze z 38 rejonów obdarują prawie 18000 rodzin. W Wielkopolsce jest 1150 rodzin włączonych do projektu. (red.)

Napisano przez Magdalena Wiśniewska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj