Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | piątek, 11 paź, 2013 |

Uczniowie puszczykowskiej „Dwójki” na XX Biegu Olimpijskim

W sobotę 14 września na stadionie hippicznym w Racocie odbył się XX Jubileuszowy Bieg Olimpijski i IV Olimpijski Nordic Walking RACOT 2013, pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Ta wielka impreza sportowa ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci oraz osób dorosłych, w ramach akcji „Polska Biega”. Przyświeca jej hasło: „Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś – choćbyś przybiegł ostatni”.

Jest to impreza rodzinna i integracyjna – każdorazowo zapraszane są osoby niepełnosprawne, dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych i domów dziecka, przedstawiciele klubów seniora a także paraolimpijczycy. Nie zabrakło ich również w tym roku – znicz olimpijski podczas ceremonii otwarcia zapalił Paweł Piotrowski – multimedalista paraolimpijski z Aten i Pekinu. Zaproszenie na Bieg przyjęło też wielu olimpijczyków i paraolimpijczyków, którzy – z ponad 2 tysiącami zawodników – pokonali trasę liczącą prawie 5 kilometrów. Na mecie na wszystkich czekały gorące napoje i posiłki oraz wielkie losowanie nagród. Atmosfera panująca na stadionie była bardzo gorąca i wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

XX Bieg Olimpijski

XX Bieg Olimpijski

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie wybrali się do Racotu pod opieką naszej olimpijki, p.Ewy Pomes oraz nauczycielek: p.Marzenny Johaniewicz i p.Sławki Woźniak. Towarzyszyli im członkowie puszczykowskiego Klubu Olimpijczyka.

Polski Komitet Olimpijski, Szkolny Klub Sportowy „JANTAR” w Racocie oraz liczni sponsorzy zadbali o wspaniałą oprawę jubileuszowego biegu oraz atrakcyjne nagrody. Nasi dzielni sportowcy wrócili do Puszczykowa z pucharem, piłką do gry w siatkówkę i Kroniką Polskiego Sportu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu na kolejny, XXI Bieg Olimpijski i V Olimpijski Nordic Walking, który odbędzie się za rok!

Sławka Woźniak

XX Jubileuszowy Bieg Olimpijski i IV Olimpijski Nordic Walking RACOT 2013

XX Jubileuszowy Bieg Olimpijski i IV Olimpijski Nordic Walking RACOT 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.0/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo