Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 16 paź, 2013 |

Turniej Judo w Luboniu

V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych  turniejów Judo w Polsce. Współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Luboń, Urząd Marszałkowski Wielkopolski, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Rozgrywany w nowoczesnej Hali sportowej, gdzie będzie przygotowane 8 pól walk dla judoków.

Światowy Dzień Judo

V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo

Organizator

Klub Sportowy „Akademia Judo” w Poznaniu

Gdzie

Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Luboniu; ul. H. Kołłątaja 2 w Luboniu

Kiedy

26-27 październik  2013

Osoby kontaktowe

Jopek Barbara – dyrektor  III Memoriał im. Jigoro Kano w Judo

jopek@akademiajudo.pl, +48 503 971 191

Miśkiewicz Radosław – prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu

miskiewicz@akademiajudo.pl, +48 503 863 964

Strona WWW                  

www.zawody.akademiajudo.pl

—————————————————————

V Memoriał im. Jigoro Kano – Akademia Judo

V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jedyny w Polsce turniej, który organizowany jest ku pamięci naszego Mistrza, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. 28 Października to czas kiedy wypada kolejna rocznica narodzin profesora Jigoro Kano. Jako organizatorzy staramy się aby w przybliżonym czasie rozgrywać wymienione zawody.

W 5 edycji pojawi się wprowadzony przez nasz klub jako pierwszy w Polsce , Turniej dla Osób Niepełnosprawnych w Judowprowadzenie judo do „Olimpiad Specjalnych”.

Memoriał im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i młodzieży trenującej Judo z całej Polski i z za granicy. W „I Memoriale” w 2009 roku wzięło udział 498 zawodników z 36 polskich i 2 zagranicznych klubów. Najmłodszymi uczestnikami były dzieci 7 letnie, natomiast prawo startu miała młodzież do 16 lat. Rok później turniej cieszył się również dużym zainteresowaniem, liczba zawodników wzrosła do 620 z 42 klubów z najdalszych zakątków Polski oraz 3 ekipy zagraniczne kolejne edycje także przynosiły setki uczestników Memoriału.

W tegorocznej edycji spodziewamy się podobnej ilości zawodników, a swój udział potwierdziły ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech , Francji, Cypru, Holandii , Szwajcarii . W sobotę 26.10 o godzinie 11:00 tuż po uroczystym otwarciu, odbędzie się w pierwszej kolejności turniej dla osób niepełnosprawnych. Następnie swoje umiejętności sprawdzą najmłodsze dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10,11-12 lat. W niedziele zmierzą się bardziej doświadczeni zawodnicy Judo: Młodziczki/cy(13-14lat) oraz Juniorki/rzy mł (15-17lat). Jak co roku każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę z nadrukiem- postać Jigoro Kano.

„Cztery lata temu pewnego wieczoru gdy oglądałem materiały z pracy jaką włożył profesor Jigoro Kano w popularyzację Judo , postanowiłem że tę ciężką pracę trzeba uhonorować w postaci zawodów Judo „Memoriału im. Jigoro Kano”, który będzie stał na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. – mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu.

Bardzo się cieszę, iż nadchodzi czas na kolejny Memoriał. Pomimo, iż czeka nas ciężka praca przy organizacji, uczucie po ostatniej walce turnieju zakończonym sukcesem jest niezapomniane. Z turnieju na turniej staramy się coś ulepszyć, udoskonalić, zaskoczyć, aby każdy z zadowoleniem opuszczał halę zawodów i z niecierpliwieniem czekał na kolejną edycję”przestawia Barbara Jopek – dyrektor V Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

plakat V Memoriał im. Jigoro Kano

plakat V Memoriał im. Jigoro Kano

Tą stronę wyszukiwano za pomocą słów:

  • Akademia Judo Poznań
  • Judo Luboń
  • światowy dzień judo

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.8/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo