Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 4 lip, 2013 |

Weekendowe kontrole latem

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że podczas wakacji w weekendy przeprowadzane będą kontrole obiektów produkujących i sprzedających żywność w mieście i powiecie.

Sanepid

Podczas kontroli inspektorzy szczególną uwagę zwrócą m.in. na jakość zdrowotną sprzedawanej żywności, higienę sprzedaży, czystość sprzętu i pomieszczeń.

Wzmożony nadzór sanitarny obejmować będzie obiekty znajdujące się w miejscowościach wypoczynkowych oraz przy trasach turystycznych.

Również podczas wakacji policjanci Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce planują prowadzić działania prewencyjno-informacyjne w miejscach, gdzie obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży alkoholu oraz zakaz sprzedaży alkoholu osobom nieletnim bądź nietrzeźwym.

W lipcu, wspólne działania policji i inspekcji sanitarnej przeprowadzone zostaną w punktach gastronomicznych i sklepach spożywczo-monopolowych w pobliżu jezior: Kierskiego, Rusałki i Strzeszyńskiego.

Konieczność prowadzenia tego typu kontroli spowodowana jest powszechnym przekonaniem personelu odpowiedzialnego za stan sanitarno-higieniczny obiektów o bezkarności związanej z brakiem nadzoru sanitarnego w dni wolne od pracy.

Cyryla Staszewska

Rzecznik PSSE

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.9/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo