Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 10 kwi, 2013 |

XIV edycja Halowej Ligi Piłki Nożnej zakończona!

W piątek 15 marca 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie zorganizowanych po raz czternasty rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej. Trwały one od listopada 2012 roku i wzięło w nich udział 16 zespołów grających w dwóch Ligach. Zawodnicy z Komornik, Puszczykowa, Rogalinka, Wiórka, Lubonia, Poznania i Mosiny rozgrywali mecze w piątki i niedziele skrupulatnie zbierając punkty oraz  sumując bramki i rzuty. Zespoły rywalizowały o zwycięstwo w Ligach oraz o Puchar Ligi.

Halowa Piłka Nożna

Uroczystość zakończenia rozgrywek była momentem ostatecznych rozstrzygnięć i podsumowań. Finał rywalizacji o Puchar Ligi dopełnił mecz między zespołami AŁTSAJDER Poznań i SPORTECH Luboń, który zakończył się wynikiem 4:5 i Puchar Ligi powędrował do zespołu AŁTSAJDER Poznań.

Podsumowując tegoroczny sezon rozgrywek halówki przyznano wyróżnienia indywidualne. W II Lidze najlepszym bramkarzem został Jacek Paplaczyk (EWPA Komorniki), najlepszym zawodnikiem został Maciej Przewłodzki (ELEKTRO-RAF Mosina), a tytuł najlepszego strzelca otrzymał Krystian Paplaczyk – z rezultatem 40 bramek (EWPA Komorniki). Natomiast w I Lidze najlepszym bramkarzem został Jarek Matuszewski (SPORTECH Luboń), najlepszym zawodnikiem został Łukasz Pachulicz (SPORTECH Luboń), a tytuł najlepszego strzelca zdobył Bartosz Laufer z rezultatem 16 bramek (ERCOM Poznań).

Bardzo ważnym wyróżnieniem dla każdego sportowca jest to, które może otrzymać za swoją postawę i godną, rzetelną  rywalizację. Puchar Fair Play kończącego się sezonu zdobył zespół SPORTECH Luboń.

Awans do I Ligi uzyskał zespół będący zwycięzcą II Ligi – EWPA Komorniki. A w meczach barażowych awans do I Ligi wywalczyli AŁTSAJDER Poznań i GRAN DERBI Rogalinek.

Uroczystość zakończenia halowych rozgrywek ma zawsze szczególna oprawę. Tym razem rozpoczęła się Mini Turniejem Piłki Nożnej dla najmłodszych piłkarzy. Mecze rozegrali między sobą młodzi zawodnicy klubów: KS 1920, UKS „Orlik Mosina”, UKS „Mosińska Jedynka”. Szczególną atrakcją wieczoru był pokaz freestyle football wykonany przez Kamila Drzewuckiego z ekipy SOCCER ART, uczestnika wielu ogólnopolskich turniejów oraz  Mistrzostw Europy Prague 2010. W przerwie meczu wystąpiły również dziewczyny z zespołu Aktiv z UKS „Mosińska Jedynka” , które dzień wcześniej zdobyły Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA SEZONU

II LIGA

       NAZWA

L. PKT

1.

EWPA Komorniki

40

2.

DAN-BUD Wiórek

38

3.

GRAN DERBI Rogalinek

37

4.

ELEKTRO-RAF Mosina

23

5.

FC GOLDEN Puszczykowo

18

6.

G2C TEAM Poznań

16

7.

REAL Puszczykowo

16

8.

REMONT Suchy Las

12

9.

ODRZYKOZA Rogalinek

12

 

I LIGA

Lp.

NAZWA

L.PKT

1.

TESAT Poznań

24

2.

SPORTECH Luboń

22

3.

FERREX Poznań

21

4.

ABSTYNENCI Poznań

19

5.

KIELICH DOZNAŃ P-kowo

16

6.

AŁTSAJDER Poznań

15

7.

KP 2001 Mosina

4

 

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zachęcamy do udziału w Letniej Lidze Piłki Nożnej organizowanej na kompleksie Orlik 2012 przy ul. Krasickiego w Mosinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych www.ligaorlik.ligspace.pl oraz www.osirmosina.pl

Natomiast kolejna edycja Halowej Piłki Nożnej wystartuje jesienią bieżącego roku! (red.)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj