Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 23 cze, 2013 |

Znaczek – wyjątkowy ambasador

Druga rocznica beatyfikacji bł. Jana Pawła II i 93 rocznica urodzin Naszego Wielkiego Polaka stała się okazją do zorganizowania wystawy unikatowego zbioru znaczków pocztowych z kolekcji prywatnej Dionizego Danielewicza z Poznania, który należy do wielkich kolekcjonerów, pasjonatów i posiada ogromny zbiór znaczków o tematyce papieskiej.

Każdy kolekcjoner poprzez znaczki poznaje świat, historię i geografię, kulturę, sztukę i…człowieka.

Znaczki z Janem Pawłem II

Poczta Polska i poczty świata wydały mnóstwo znaczków, upamiętniając w ten sposób pontyfikat i moment beatyfikacji Jana Pawła II. W sobotę, 18 maja 2013 roku odbyło się otwarcie wystawy znaczków w Sali im. Jana Pawła II, w Puszczykowie, w podziemiach kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP.

Jan Paweł II - wystawa znaczków

Jan Paweł II – wystawa znaczków

Najpierw puszczykowska młodzież, recytując fragmenty utworów Jana Pawła II, wprowadziła gości w atmosferę miejsca prezentacji wystawy. Następnie zaprosiliśmy autora kolekcji, do przedstawienia krótkiej historii swojej pasji zbierania znaczków. Także  Bogdan Michalak, prezes Klubu Św. Gabriel, skupiającego członków zbieraczy znaczków o tematyce religijnej, opowiedział o statusie Związku Filatelistów i o idei zbieractwa walorów pocztowych, ich emisji. Każdy kolekcjoner poprzez znaczki poznaje świat, historię i geografię, kulturę, sztukę i…człowieka.

Znaczek z okazji pontyfikatu Jana Pawła II

W osobie Jana Pawła II – Jego naukę i słowo, a także, kapłana, przyjaciela dzieci. Dowiedzieliśmy się, że pierwszymi krajami, które wydały znaczek z okazji pontyfikatu Jana Pawła II były Gabon i Dominikana. Znaczek, to „wyjątkowy ambasador” powiedział Zenon Błądek, kolekcjoner pamiątek, także znaczków związanych z Janem Pawłem II. Każdy kolekcjoner musi wykazać wielką cierpliwość. Kolekcja zaprezentowana na wystawie w Puszczykowie ukazuje wielki profesjonalizm autora. Już teraz zaprosiliśmy do przyszłej prezentacji znaczków wydanych z pewnością z okazji kanonizacji naszego Wielkiego Błogosławionego.

Serdeczne słowa wpisane do księgi pamiątkowej Sali oraz podziękowania skierowane do O. Marka Smyka, proboszcza parafii za wyrażenie zgody na organizację wystawy są wyrazem satysfakcji dla autorów i organizatorów wystawy.

Jolenta Strabel

puszczykowska młodzież

puszczykowska młodzież

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj