Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 25 sie, 2014 |

Akademia Gitary

W niedzielę, 31 sierpnia 2014 na Starym Rynku w Poznaniu o godzinie 11:00 rozpocznie się Akademia Gitary: festiwal Happening Gitarowy. Wystąpi m.in. Z-Star.

Niedawno poznaliśmy utwór, który zagrany w kilkuset osobowym składzie rozkołysze cały Poznań 31 sierpnia. Z wielką mocą zabrzmiały już hity Beatlesów, Breakoutu, Bryana Adamsa czy Dire Straits. Tego lata do tej listy dołączy Iggy Pop i utwór The Passenger!

Akademia Gitary festiwal - logo

Akademia Gitary festiwal – logo

Happening Gitarowy na Starym Rynku w Poznaniu to największe wydarzenie w programie Akademii Gitary. Co roku, w ostatni weekend wakacji, impreza gromadzi w jednym miejscu kilkuset amatorów tego instrumentu. Podobnie jak w latach ubiegłych, na wybór utworu wpływ mieli internauci. Decyzją większości z nich, w niedzielę 31 sierpnia na Starym Rynku w Poznaniu zabrzmi słynny „Pasażer”.

W zeszłym roku na Starym Rynku zgromadziło się blisko 250 gitarzystów. Zagrali nieśmiertelny przebój zespołu Dire Straits – „Sultans of Swing” wspólnie z Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Raduli, Przemkiem Kuczyńskim, Robertem Horną, Billi Nealem i Jackiem Korohodą.

Happening Gitarowy 2014

Happening Gitarowy 2014

Zagraj z nami

Na Akademii Gitary zagrać może dosłownie każdy! Wystarczy naprawdę niewiele – gitara klasyczna, elektryczna, ukulele… i dobre chęci. W przygotowaniach pomogą Wam otwarte warsztaty oraz filmik instruktażowy.

Po informacje dot. Happeningu Gitarowego zapraszamy na www.akademiagitary.pl lub www.facebook.com/akademiagitary.festiwal

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj