T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | czwartek, 23 sty, 2014 |

Będzie kameralnie i dynamicznie

Koncerty projektu „Strofy i Riffy” miały dotychczas miejsce w Warszawie (klub Skład Butelek, wrzesień 2013) i Katowicach (klub Gugalander, listopad 2013). Zaawansowane są także rozmowy dotyczące kolejnego koncertu w Gliwicach (marzec/kwiecień 2014).

Projekt muzyczny „Strofy i Riffy” powstał z inicjatywy trzech muzyków: Rafała Chirowskiego – lidera zespołu Mom Bassa z Gliwic, Piotra Chodzickiego – lidera zespołu Pasaż Mały z Warszawy i Remigiusza Szumana – autora piosenek, wokalisty i gitarzysty z Mosiny, tworzących wspólnie Grupę Producencką United Rockers. Celem projektu jest popularyzacja oryginalnej, szeroko pojętej autorskiej muzyki rockowej, w której wiodącą rolę pełni tekst literacki. Cel ten jest osiągany poprzez organizację koncertów pod wspólną nazwą „Strofy i Riffy” w różnych miastach Polski z udziałem zespołów muzycznych kierowanych przez wyżej wymienionych muzyków oraz młodych zespołów lokalnych.

Ponadto, do udziału w koncercie w charakterze gwiazdy zapraszani są szeroko uznani artyści, dla których jest to okazja do zaprezentowania publiczności dotychczas mniej znanego oblicza muzycznego. Koncertom tym towarzyszą często także inne formy interakcji, takie jak spotkanie autorskie z zaproszoną gwiazdą, warsztat literacki, pokazy filmów. Unikatowość projektu „Strofy i Riffy” polega na tworzeniu przestrzeni, w której spotkać się może wymagająca publiczność, nieszablonowi artyści  oraz rozwijający się muzycy sceny lokalnej, którzy wspólnie tworzą artystyczną wartość dodaną.

7 lutego br. „Strofy i Riffy” zagoszczą  w Mosińskim Ośrodku Kultury. Gościem specjalnym wieczoru będzie wokalista i poeta Tomasz Budzyński,  znany z działalności w grupach Siekiera, Armia, 2Tm2,3 oraz Trupia Czaszka. Będzie to występ wyjątkowy, gdyż ten charyzmatyczny artysta zaśpiewa swoje utwory solo, akompaniując sobie na gitarze.

Wyrafinowana rockowa oprawa dla wierszy takich poetów jak Bolesław Leśmian, Cyprian Kamil Norwid, czy Zbigniew Herbert to znak firmowy niezwykle oryginalnej grupy Mom Bassa z Gliwic – zespołu nie mającego odpowiedników na polskiej scenie.

Po warszawskim „Pasażu Małym” możemy spodziewać się mocno osadzonego w blues-rockowych korzeniach, pełnego emocji spontanicznego grania, w którym warstwa literacka jest czymś więcej, niż tylko koniecznym dodatkiem. Jest po prostu ważna.

Zapewne część słuchaczy pamięta jeszcze koncerty Remigiusza Szumana z zespołem, jakie miały miejsce w MOK. Tym razem zagra i zaśpiewa sam. Będzie to jednak występ całkiem inny od dotychczasowych recitali, gdyż w jego trakcie Remigiusz zaprezentuje nową, premierową formułę artystyczną, nad którą od pewnego czasu pracuje.

Oprócz wymienionych wyżej artystów na scenie pojawi się także jeden z zespołów, których mecenasem jest Mosiński Ośrodek Kultury.

Będzie zatem zarówno kameralnie jak i dynamicznie. Nie zabraknie ani ważnych strof, ani wspaniałych riffów. Serdecznie zapraszamy w piątek 7 lutego na godz. 19.00 do Mosińskiego Ośrodka Kultury na „STROFY i RIFFY”. Wstęp wolny. (red.)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj