Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 11 lut, 2014 |

Bezpieczne Walentynki 2014

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Poznaniu wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland przeprowadzą akcję edukacyjno- informacyjną pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2014”.

13 lutego w Słodowni w Starym Browarze podczas imprezy studenckiej „Love&roll” do napojów podawane będą podkładki otrzymane z Krajowego Centrum ds. AIDS pod hasłem

„ Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test”.

14 lutego na Uniwersytecie Medycznym przy ul. Święcickiego w godzinach od 12.30 do 14.30 utworzone zostanie stanowisko informacyjno-edukacyjne, gdzie członkowie stowarzyszenia – studenci medycyny będą prowadzić edukację z zakresu profilaktyki HIV/AIDS oraz rozprowadzać wśród studentów materiały edukacyjne m.in. ulotki, zakładki do książek i kartki walentynkowe.

W dniach poprzedzających walentynki w bibliotece i czytelni Uniwersytetu Medycznego oraz w Bibliotece Raczyńskich i jej filiach rozdawane będą ulotki, zakładki do książek oraz kartki.

Działalność informacyjno-edukacyjna prowadzona w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów uczelni wyższych odgrywa znaczącą rolę w profilaktyce nowych zakażeń HIV/AIDS. Sprzyjającym dniem do podjęcia działań w środowisku jest 14 lutego.

W 2013 roku w Poznaniu i powiecie poznańskim nowo wykrytych zakażeń HIV zarejestrowano – 84, a na AIDS zachorowało – 12 osób, w tym 1 zgon.

Istotne w profilaktyce HIV/AIDS jest wykonanie testu w kierunku HIV. Jest to wyrazem troski o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego, Walentego lub Walentynki.

Bezpłatne badania i poradnictwo:

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy Oddziale Zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu

ul. Szwajcarska 3 (pok. 4.04, 5.10)

tel. 530 151 827 czynny w pon. i śr. od 9 do 11

Godziny pracy: poniedziałek i czwartek od 16 do 20

email punktu: poznanpkd@gmail.com

W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

Informacje o HIV/AIDS oraz aktualna lista PKD, ich adresy oraz informacje o godzinach otwarcia są dostępne na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS – www.aids.gov.pl.

Na wszelkie pytania odpowiedzą również konsultanci Telefonu Zaufania HIV/AIDS i Poradni Internetowej.

Telefon Zaufania HIV/AIDS

801 888 448* (22) 692 82 26

*płatne za pierwszą minutę połączenia

Poradnia Internetowa HIV/AIDS:

poradnia@aids.gov.pl

www.aids.gov.pl/pi

Mobilny Informator o HIV/AIDS:

www.mia.aids.gov.pl

www.aids.gov.pl

Cyryla Staszewska

Rzecznik PSSE

Tel. 517 250 506

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj