Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 17 cze, 2014 |

Borkowice na sportowo

Moda na aktywny wypoczynek dotarła do naszego Sołectwa. Bez względu na porę dnia i pogodę widać naszych sąsiadów: biegających, uprawiających nordic walking, jeżdżących na rowerach, czy rolkach. Piękne otoczenie naszego sołectwa: lasy oraz bliskość Wielkopolskiego Parku Narodowego sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na aktywny wypoczynek i taki właśnie sposób spędzania wolnego czasu. Miłe jest to, że w sporcie wiek, wykształcenie itp. nie mają żadnego znaczenia, uprawiać go może każdy. Z czasem zamiłowanie do indywidualnych treningów może się przekształcić się w chęć rywalizacji. Ta potrzeba była siłą sprawczą utworzenia, na razie nieformalnego, klubu sportowego KS Borkowice Bolesławiec.

Zaczęło się od piłki nożnej i meczów towarzyskich z drużynami z pobliskich miejscowości. Dobre rezultaty i frajda związana z grą, były bodźcem do wzięcia udziału w większych turniejach na terenie gminy. Natomiast wzrost liczby mieszkańców sołectwa dał nam nowych, dobrych zawodników, z którymi święciliśmy już pierwsze sukcesy. W meczu towarzyskim rozegranym w Dymaczewie Nowym nasza sołecka drużyna w składzie: Oskar Haremza, Krystian Plenzler, Wojtek Fajfer, Mateusz Dopierała, Kacper Buczko, Wojtek Fiołka, Jakub Nowicki, Mikołaj Konieczny, Tomek Ratajczak, Andrzej Haremza, Konrad Lorenz i Maciej Patela pokonała drużynę Dymaczewa Nowego 14:4!

Borkowice na sportowo - drużyna

Borkowice na sportowo – drużyna

 

Odnosimy sukcesy także w innych dyscyplinach. W wojewódzkich turniejach koszykówki, piłki ręcznej oraz unihokeja, wysoką formę zaprezentowali w tym roku Jakub, Wojtek oraz Tomek, którzy reprezentują Borkowice oraz swoje Gimnazjum w Pecnej. Gratulujemy występów w finałach!

 

Ponadto powstała drużyna miłośników kolarstwa górskiego. Podczas wspólnych wypraw do WPN i nad piękne tereny nadwarciańskie, zrodził się pomysł startów i reprezentowania sołectwa w wyścigach MTB. Pierwsze starty już za nami: bierzemy udział w prestiżowym cyklu Kaczmarek GP. Jest to seria siedmiu wyścigów odbywających się na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego, w których ściga się cała polska czołówka kolarzy górskich. Dobre wyniki osiągnięte w Kaczmarek GP, stały się również pretekstem do wzięcia udziału w innych, pojedynczych maratonach.

Dobrym wyborem okazał się I Maraton MTB w Śremie. Szczególnie miło wspominamy te zawody, ponieważ Borkowice Bike Team został na nich zauważony przez Pana Piotra Kurka – znanego i cenionego dziennikarza sportowego, specjalizującego się w kolarstwie. Wzbudziliśmy jego zainteresowanie, gdy jeden po drugim przekraczaliśmy linię mety w jednakowych strojach. Widząc do tego znaną mu nazwę miejscowości, Pan Piotr postanowił przeprowadzić z nami wywiad, a następnie opisał nas i wyścig w felietonie: „Maraton MTB w Śremie był prawdziwym świętem amatorów. Amatorzy z sercem przygotowali imprezę, amatorzy kolarze radowali się z jazdy, czego najlepszym przykładem może być dzielna czwórka z Borkowic z sołtysem Maciejem Patelą na czele. Z małej wioseczki przytulonej do lasu, blisko Kanału Mosińskiego, blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego. Poznań ma kilka silnych amatorskich ekip MTB, a tu – bardzo proszę – Borkowice (wieś na 40 domów – 200 mieszkańców) mają odważnych mężczyzn na dobrych rowerach w świetnie skrojonych strojach kolarskich. Ścigali się dziś w Śremie, trzech z nich startowało w Olejnicy 27 kwietnia. Wrócili 1 maja do domu i już zdążyli przed wieczorem poinformować lokalną społeczność o swym uczestnictwie w śremskiej imprezie na stronie www.borkowice.wordpress.com. Dla mnie dziś Kasia Staśkiewicz, Maciej Szłapka i Maciej Foerster (jako organizatorzy imprezy) i dzielna czwórka z Borkowic (Maciej Patela, Jan Nitka, Artur Filipiak i Marek Fier jako amatorzy w rekreacyjnym wymiarze) są uosobieniem zdrowej tendencji w polskim ruchu MTB. Warto siadać na rower, warto coś zrobić dla siebie i dla innych, nie oglądając się specjalnie na instytucjonalne wsparcie, dotacje. Ani też na licencje Polskiego Związku Kolarskiego.

1_Borkowice

 

10268444_731922346830511_4367632167389068342_n

 

Zapraszamy do wspólnych treningów oraz startów w wyścigach MTB. Informacje o nich znajdują się na naszej sołeckiej stronie oraz naszym profilu na Facebooku. Panie natomiast zapraszamy co tydzień w poniedziałki o godz.19 do świetlicy wiejskiej na aerobik.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj