Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 29 maj, 2014 |

Brakuje rodzin goszczących Brave Kids!

Za trzy tygodnie w ramach projektu Brave Kids do Puszczykowa przylecą odważne dzieci. Brakuje 2 rodzin, które ugoszczą w swoich domu młodych artystów z Maroka i Syberii. Jesteś otwarty na wspaniałą przygodę? Zgłoś się już dziś!

Program edukacyjny Brave Kids to warsztaty, spektakle, spotkania, improwizacje artystyczne. W trakcie trwania projektu, dzieci mieszkają u lokalnych rodzin. Promowana jest różnorodność kulturowa, tolerancja. – Bo goszczenie dzieci to nie tylko zapewnienie im noclegu. To opieka, wspólne dzielenie się swoimi przeżyciami. Doświadczenie różnic, pomagających zrozumieć odmienność. To również szansa na pomoc dzieciom, które
w swoich krajach napotykają na niszczące ograniczenia – mówi Anna Mieszała, koordynator Brave Kids w Puszczykowie. – Z kwestii organizacyjnych – w tygodniu dzieci są cały dzień na warsztatach, więc nie przeszkadzają w pracy – dodaje.

Zostało niewiele czasu. 20 czerwca Brave Kids będą już w Puszczykowie. W tym momencie brakuje 2 rodzin – dla dwóch chłopców z Maroka oraz chłopca i dziewczynki z Syberii. – To nie jest trudne. Wystarczy trochę serca i otwartości. Czasem okazuje się, że to najlepsze doświadczenie w życiu i początek nowych przygód. W tym roku dwie rodziny pojechały do Indii, aby spotkać się ze swoimi odważnymi dziećmi – dodaje Anna Mieszała.

Brave Kids Syberia

Brave Kids Syberia

Udział w projekcie to niezwykła lekcja tolerancji w praktyce, ale też wiele radości
i zabawnych sytuacji. – Dzieci z romskiego getta z Brna myślały, że w Polsce są niebieskie drzewa. Kirgistańscy chłopcy nie mogli uwierzyć, że mężczyzna może nosić czerwone spodnie, a dzieci z Ugandy narzekały na upały w Polsce – mówi producent wykonawczy Brave Kids.

Aby dołączyć do rodzin goszczących, wystarczy wysłać wiadomość na adres: anna.mieszala@gmail.com

Więcej informacji: www.bravekids.eu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj