Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Czytelnicy GMP | niedziela, 11 maj, 2014 |

Domy w Mosinie – jakie ceny?

Przeciętna cena domu w gminie Mosina to 489 tys. zł i 3,4 tys. zł za metr kwadratowy – tak wynika z danych portalu nieruchomości Domy.pl. Najtańsze budynki mieszkalne w tym rejonie kupimy już za 120 tys. zł, ceny najdroższych osiągają niemal 2 mln zł.

Na mosińskim rynku wtórnym dominują domki o wielkości 100-150 m² – stanowią one ponad połowę wszystkich ogłoszeń. W tak dużej grupie znajdziemy pełen asortyment nieruchomości każdego rodzaju: od niewykończonych, oferowanych w stanie surowym, aż do niemal luksusowych; wolnostojące, bliźniaki i szeregowce; zlokalizowane w różnych miejscach gminy; klasyczne domki jednorodzinne i budynki z własnymi warsztatami. Ceny kształtują się tu od 120 tys. zł aż do 1,5 mln zł.

Domów o powierzchni od 151 m² do 200 m² na mosińskim rynku jest znacznie mniej. Stawki zaczynają się od 172 tys. zł wraz z przedwojennymi budynkami z cegły. Warto zwrócić uwagę, że część z nich, mimo tak niskich cen, oferowana jest w bardzo dobrym stanie. Najdroższe nieruchomości, zlokalizowane we wsi Czapury, wycenione są na 950 tys. zł.

Średnia cena domów o wielkości od 201 m² do 250 m² wynosi 846 tys. zł i 3,8 tys. zł za metr kwadratowy. Jest to znaczna różnica w porównaniu z poprzednią kategorią, gdzie uśredniona stawka za metr kwadratowy wynosiła 2,8 tys. zł. Nieruchomości z tej grupy w większości przypadków sprzedawane są gotowe to zamieszkania.

Najmniejszą kategorią ofert są domy o metrażu 251-300 m². Według danych portalu Domy.pl, stanowią one zaledwie… 2,5% całego rynku wtórnego w gminie Mosina. Co ciekawe, niemal wszystkie oferowane są w stanie surowym, otwartym lub zamkniętym. Tylko najdroższe z nich, o cenach dochodzących do 1,9 mln zł, czekają na nabywcę w pełni wykończone – są to luksusowe rezydencje z zagospodarowanymi ogrodami.

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Skomentuj