Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 16 wrz, 2014 |

Czy plan diabła odniósł sukces?

Ks. Sławomir Kostrzewa – ur. 1979 r., absolwent kulturoznawstwa i teologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się tematyką zagrożeń duchowych pojawiających się w mediach i przemyśle rozrywkowo-edukacyjnym. Prowadzi konferencje dla rodziców i wychowawców nt. zagrożeń duchowych dzieci obecnych w popkulturze. Autor słynnej prezentacji internetowej pt. „Odebrać dzieciom niewinność?”. Ponadto, asystent “Ruchu Czystych Serc”, oraz opiekun grupy Przymierze Miłosierdzia w Wolsztynie.

Szatan wezwał światowy zjazd demonów. W swoim przemówieniu na wstępie powiedział: „Nie możemy zabronić chrześcijanom chodzić do kościoła. Nie możemy zakazać im czytać Biblii. Nie możemy zakazać im komunikować się z Bogiem na modlitwie. Kiedy tylko zaczynają się modlić i nawiązują kontakt z Chrystusem – natychmiast tracimy władzę nad nimi. Więc niech chodzą do swoich kościołów, a my ukradniemy u nich – ich czas tak, aby będąc zawsze zajętymi, nie mogli się modlić i pokutować za grzechy, i rozwijać swojego związku z Chrystusem. Nie będą też mieli czasu na czytanie Biblii. „Oto, co należy zrobić – powiedział diabeł. – Trzeba zapobiec ich spotkaniom z Bogiem i utrzymać ten stan rzeczy przez cały dzień.
– Jak to zrobić? – zawołały demony.
– Trzeba wymyślić dużo ciekawostek, próżności i wiele sposobów, okupujących ich umysły wszelkiego rodzaju niepotrzebnymi rzeczami. A co najważniejsze, trzeba zaszczepić w nich pragnienie dóbr materialnych, chęć wzbogacenia się i służenia dla mamony. Niech będą przepojeni pragnieniem, aby zarabiać jak najwięcej pieniędzy, żeby kupić własne samochody, mieszkania, wille. Niech zarabiają więcej i więcej pieniędzy dla chęci pójścia do restauracji i kawiarni, chęci kupowania drogich, modnych ubrań, aby robić kosztowne remonty w mieszkaniach, dostarczać tam modne meble i luksusowy wystrój. Kuście ich, uczcie wydawać i brać pożyczki, długoterminowe kredyty, a tym samym popadać w zależność – niewolę od banków. A gdy będą zapaleni pragnieniem osobistego wzbogacenia się – pogonią za mamoną i nie będzie im już wtedy potrzebny Chrystus.
Przekonajcie ich żony do pozostania dłużej w pracy, a mężczyzn do pracy 6 – 7 dni w tygodniu, najlepiej po 10 – 12 godzin dziennie, żeby nie mieli czasu na zajmowanie się rodziną i wychowywanie dzieci. Nie pozwólcie im spędzać czasu z dziećmi – po to, aby ich dzieci włóczyły się od rana do nocy po ulicy, kolegowały i wpadły w złe towarzystwo, przez to przestały się uczyć, zaniedbały szkołę, i aby nic z nich dobrego dzięki temu nie wyrosło. Wtedy ich rodziny rozpadną się, oni staną się samotni, a my pomożemy im upić się z żalu i stać się alkoholikami.
Stymulujcie ich umysły tak, żeby dzięki temu telewizory i komputery w domach pracowały stale, a oni jak najwięcej czasu spędzali oglądając telewizję i ślęcząc przed komputerem, a przez to nie mieli czasu na modlitwę. Upewnijcie się, że w każdym sklepie i restauracji na świecie stale brzmi niechrześcijańska, bluźniercza – omamiająca muzyka. To będzie blokować ich umysły i niszczyć ich jedność z Chrystusem, i przynależność do Niego. Rozłóżcie na stole w kawiarni dużo czasopism i gazet. Bombardujcie ich umysły wiadomościami i reklamami 24 godziny na dobę. Niech po drodze uderza w nich morze oślepiających reklam z billboardow. Napełnijcie im reklamą skrzynki pocztowe, katalogami do zamówienia towarów, dostępnych w internecie, biuletynami i ofertami bezpłatnych towarów, usług i innych złudzeń. Pokazujcie im w czasopismach i w telewizji szczupłe, wysportowane, piękne modelki, żeby mężczyźni uwierzyli, że zewnętrzne piękno jest najważniejsze, a przez to stali się niezadowoleni ze swoich żon.
Zróbcie tak, żeby ich żony były zbyt zmęczone, aby spełniać swoje małżeńskie obowiązki. Jeśli ich żony nie spełnią tego, czego oczekują, to zaczną szukać gdzie indziej. To doprowadzi szybko do zniszczenia rodzin!
Na Boże Narodzenie i Wielkanoc trzeba odwrócić ich uwagę pustotą – dajcie koncerty, filmy w telewizji, aby te święta były spędzone za stołem, z obżarstwem i pijaństwem. Dzięki temu nie nauczą oni dzieci prawdziwej wymowy świąt i ich Bożego znaczenia.
Niech wracają z wolnego zmęczeni. Zróbcie tak, żeby też nie mieli czasu wybrać się na łono natury i cieszyć się Bożym stworzeniem. Zamiast tego kuście ich wyjściem do parków rozrywki, na imprezy sportowe, spektakle, koncerty czy do galerii. Tak, żeby ich umysł ciągle był zajęty tą pustotą, nie przynoszącą niczego dobrego i pożytecznego dla zbawienia. Macie w pełni odizolować ich od Chrystusa! Niech wszyscy chrześcijanie będą wiecznie zajęci, zajęci, zajęci.

Fot. www.radiorodzina.kalisz.pl

Fot. www.radiorodzina.kalisz.pl

Zalejcie ich życie tak wieloma pozornie dobrymi rzeczami, żeby nie mieli czasu na zastanowienie nad poszukiwaniem pomocy u Jezusa, a wkrótce będą żyć i pracować, opierając się tylko na sobie, poświęcając swoje zdrowie i rodziny.
To działa! To wspaniały plan!
Diabły chętnie poszły do pracy, zmuszając chrześcijan do tego, aby byli zawsze zajęci, pędzili tu i tam, nie pozostawiając czasu dla Boga, modlitwy i rodziny.
Czy plan diabła odniósł sukces? Możesz osądzić… A może i Ty jesteś zbyt zajęty?

Ks. Sławomir Kostrzewa

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.4/10 (Głosujących: 31)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo