Nowa Dacia Jogger Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | czwartek, 27 lut, 2014 | Możliwość komentowania Jak dbać o cerę by wiosną wyglądać piękniej? została wyłączona

Jak dbać o cerę by wiosną wyglądać piękniej?

Nadszedł czas pożegnania się z zimą… Czas na to, aby zadbać o nasze ciało oraz cerę, by w ciepłe dni nie wstydzić się własnego ciała i dobrze się w nim czuć. Już nie przykryjemy niedoskonałości duża czapką czy płaszczem. Pora na pracę nad sobą!

Najwięcej z nas, oczywiście koncentruje się na figurze. Każdej z nas w zimę przybywa nieco więcej zbędnych kilogramów, które koniecznie przed wiosną należy zrzucić. Im wcześniej zaczniemy tym lepiej. Już teraz staraj się jeść mniej, ale o regularnych porach, 5 razy dziennie. Staraj się też jeść pełnowartościowe posiłki, zdrową żywność, oraz dużo owoców i warzyw. Nie tylko Twoja figura się poprawi, ale i stan zdrowia i samopoczucia. Dobrze jest też zacząć uprawiać jakiś sport. Jeśli sama nie możesz się zmobilizować do codziennego biegania lub siłowni, namów do tego córkę lub koleżankę, a wtedy będziesz dodatkowo mobilizowana. Innym wyjściem jest też zapisanie się na zajęcia zorganizowane takie jak aerobik czy bardzo ciekawy aqua aerobik.

Kolejnym krokiem do sukcesu jest piękna i zdrowa cera. Gładka, zadbana, o ładnym kolorycie – taka skóra twarzy to niewątpliwy atut. Osiągalny praktycznie tylko wtedy, gdy cera jest zdrowa. Wprawdzie umiejętny makijaż czy doraźne zabiegi mogą poprawić jej wygląd, jednak umiejętna, codzienna pielęgnacja to podstawa. Od czego zacząć?

Naprawdę trudno znaleźć osobę, która jest w pełni zadowolona ze swojej cery. Za tłusta, za sucha, z wypryskami… Nawet piękny wygląd skóry nie jest nam dany raz na zawsze. Wiele zależy od diety, trybu życia, zmian hormonalnych, wieku… Znaczenie mają warunki atmosferyczne, pora roku, nawet to, jak spędziliśmy ostatni weekend. Najlepiej będzie umówić sobie wizytę u specjalisty, a w tym wypadku jest to dermatolog. Poznań, Kraków, czy Warszawa to duże miasta, w których nie powinno być problemu z umówieniem wizyty. Wtedy profesjonalnie Ci doradzi jakich kosmetyków używać i Twoja skóra na wiosnę będzie wyglądała pięknie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.