Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | czwartek, 18 wrz, 2014 |

Pierwszy długodystansowy bieg w Wielkopolskim Parku Narodowym – Forest Run, już w tę sobotę w Mosinie!

Po raz pierwszy w historii na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego odbędzie się bieg długodystansowy, główna trasa liczy aż 44 km. Dla tych, którzy wolą krótsze dystanse jest też wariant 23 km. Obie trasy mają charakter typowo trailowy, przebiegają w całości po duktach leśnych. Zawodnicy pobiegną przez pola, zabytkowe aleje, wzdłuż jezior. Trasa obejmuje wszystkie najpiękniejsze zakątki WPNu. Ponad 450 zawodników wystartuje już w tę sobotę!

Forest Run

W okolicach Poznania bliższych i dalszych, właściwie nie ma tego typu biegów, królują imprezy uliczne. Forest Run jest więc dla biegaczy ciekawą alternatywą. Wiele osób zastanawiało się dlaczego, w takim miejscu jak Wielkopolski Park Narodowy nie zorganizowano do tej pory żadnego dłuższego biegu. Organizatorzy Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego postanowili to zmienić i swoją kolejną imprezę przygotowują pod Poznaniem.

Bieg ma być przede wszystkim zachętą do ucieczki z miejskiej dżungli. Organizatorom zależy na promowaniu biegania w lesie, na łonie natury. Zawodnicy będą mieli okazję przekonać się jak przyjemne jest bieganie pośród zieleni, jezior, dzikich zwierząt.

Bieg Forest Run - plakat

Bieg Forest Run – plakat

Znani uczestnicy sobotniego biegu:

Badwater, Dolina Śmierci w USA. Jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie – temperatury przekraczające 50 stopni C, górzysty teren, dystans 218 km i limit 48 godzin! Znamy kogoś, kto niedawno spełnił swoje wielkie marzenie i ukończył ten maraton, a jest to Darek Strychalski z Fundacji Zwycięzca / The Winner. Historia ta jest o tyle wyjątkowa, że Darek ma częściowo sparaliżowane ciało i problemy ze wzrokiem, a mimo to na tych morderczych dystansach ściga się ze zdrowymi i dzięki ogromnej determinacji osiąga swoje cele. Dla nas Darek stał się potwierdzeniem zasady, którą sami wyznajemy – nie ma rzeczy niemożliwych! Ważne jest to żeby mieć marzenia, a potem konsekwentnie dążyć do ich realizacji, nie podawać się. Darek przyjeżdża do nas na Forest Run, więc będziecie sami mogli poznać tego niesamowitego a przy tym bardzo skromnego człowieka.

Na trasie czy przy ognisku po biegu na pewno znajdzie się chwila żeby z nim porozmawiać
Aaa.. Wypatrujcie także często spotykanego na dystansach ultra biegającego psa Eto, zwanego także Psemkomandosem.

Faworytem trasy długiej jest Piotr Karolczak – długodystansowiec z dużym doświadczeniem. Znany też w mediach biegowych jako „Kulawy pies” Piotrek pisze felietony i jest barwną postawcią Polskiego biegania.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej biegu www.forestrun.pl

Po co biegać po asfalcie, skoro Las jest tak blisko!

Organizatorzy biegu: Agnieszka Korpal i Anna Kautz (organizatorki Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego http://ultramaratonkarkonoski.pl) zapraszają:

Zapuść się w głąb leśnych otchłani, pobiegnij przez Wielkopolski Park Narodowy.
Bieganie zaczęło przerastać popularnością jakikolwiek inny sport – bo biegać można wszędzie i zawsze. A im więcej biegamy tym więcej jest w nas chęci by stawać się co raz lepszym, szybszym, pokonywać kolejne bariery. Dziś nietrudno znaleźć zawody dla każdego, jednak większość z nich organizowana jest w miastach, gdzie biegamy głównie po asfalcie.

Postanowiliśmy to zmienić i zaprosić Was tam, gdzie biega się najlepiej – czyli do lasu. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że tereny tak piękne jak WPN to zaledwie 20 min drogi z centrum Poznania, dlatego to właśnie tu postanowiliśmy zorganizować dla Was zawody Forest Run. Pokażemy Wam najciekawsze zakątki i najpiękniejsze miejsca!

Ucieknijmy więc z betonowej dżungli po to aby zamiast wielkomiejskiego chaosu nacieszyć się spokojem, poczuć prawdziwy zapach przyrody i czyste powietrze zamiast spalin samochodów, delektować się śpiewem ptaków i szumem drzew. Nie trzeba daleko szukać, aby poczuć się wolnym naprawdę, odetchnąć świeżym powietrzem, ale też zmęczyć się należycie by potem poczuć się prawdziwie szczęśliwym.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Skomentuj