Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Redakcja GMP | poniedziałek, 14 kwi, 2014 | komentarzy 5

Co ich w życiu gniecie?

Są grupą przyjaciół z Krajkowa, Baranówka i Mosiny. Łączy ich pasja i chęć stworzenia czegoś, czego jeszcze w Mosinie nie było. Czuwa nad nimi jak dobry duch, Dorota Lisiak z Baranówka.

– Napisaliśmy projekt w ramach działania Grupy Inicjatywnej Baranówko do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i wygraliśmy go, mówi pani Dorota.

– Będzie to wydarzenie podczas Dni Mosiny, w którym zaproszone sławne osoby będą czytać cytaty z literatury polskiej, które sami wybierzemy, wyjaśniają młodzi miłośnicy literatury. – Poprzez te cytaty chcemy przekazać to, co nas w życiu gniecie, nasze przekonania, zapatrywania. Zaprosiliśmy wiele sławnych osób, wielu odpowiedziało pozytywnie.

projekt w ramach działania Grupy Inicjatywnej Baranówko

projekt w ramach działania Grupy Inicjatywnej Baranówko

Swoje przybycie do Mosiny potwierdzili: Natalia Niemen, Aleksander Machalica, Rafał Ziemkiewicz, Michał Kowalonek (Myslowitz), Marek Fiedler. Przybędzie także arcybiskup Stanisław Gądecki, Jakub Beczek z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zostanie też odczytany list prezydenta Lecha Wałęsy, przeczyta go Maria Magdalena Pocgaj.

Warto dodać, że młodzież przeprowadziła też w naszej gminie sondaż wśród 100 osób, mieszkańców gminy. Dotyczył on m.in. odpowiedzi na pytanie o autorytet. Okazało się, że niekwestionowanym autorytetem jest ks. proboszcz Edward Majka, ale wiele osób autorytetu wśród żyjących niestety nie ma. Oczywiście papież Jan Paweł II był najczęściej wymienianą postacią. Na pierwszym miejscu ankietowani stawiali rodzinę.

– Wygląda to super – cieszą się młodzi intelektualiści, którzy przygotowali dla nas naprawdę ciekawe rzeczy. Pokażą nam je podczas Dni Mosiny w Galerii Miejskiej, w restauracji Nad Starą Piwnicą i w kościele w Mosinie. Będą też wystawy zdjęć – Mosina Tu i Teraz oraz Mikroświat w powiększeniu. Natomiast w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym wystawią przedstawienie teatralne „Ugryźć Świat jak dziecko”, a na targowisku miejskim panie Danuta Białas, Marianna janik i Bogumiła Woroch przeczytają dla najmłodszych wiersze Juliana Tuwima.

Jesteśmy pełni podziwu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (redakcja)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Kazimierz
  poniedziałek, 14 kwi, 2014, 12:31:38 |

  Super młodzież, tak trzymajcie, jesteście wspaniali

 • Młodzi intelektualisci :)
  wtorek, 15 kwi, 2014, 9:20:50 |

  Dziękujemy za artykuł Pani Redaktor. Chcielibyśmy uzupełnić to co Pani napisała.
  Jednym z zaproszonych gości jest Maria Magdalena Pocgaj http://koronczarka.republika.pl/
  poetka, malarka. Osoba, która znała Wincentego Różańskiego. Przedstawi ona jego wiersze 24.05 w Bibliotece Miejskiej o godz.10.00 i 10.30.Chcieliśmy, aby Mosinianie zapoznali się lepiej z twórczością naszego lokalnego, cenionego poety.List od Pana Prezydenta Wałęsy przeczyta ktoś z nas podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej :)Niestety w ostatniej chwili musieliśmy zmienić miejsce z Galerii na Bibliotekę Miejską, ponieważ tam odbędą się inne imprezy. W Bibliotece także 24.05 o godzinie 15.00 i 15.30 będzie czytał fragmenty opowiadań Janusza Korczaka- Pan Marek Fiedler – podróżnik. Udało nam się również zaprosić do działania Panią Dyrektor Bożenę Mazur. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na ulicy Kościelnej przygotuje bardzo ciekawe,zaskakujące zajęcia teatralne dla dzieci. Dla dzieci również szalony happening na targowisku miejskim zorganizują Przedszkole nr 4 (Marianna Janik)i Szkoła „Pod Lipami” z Krosinka(Bogumiła Woroch). Czytać Juliana Tuwima będzie Pani Danusia Białas. Całe to przedsięwzięcie dla dzieci zatytułowaliśmy „Ugryźć świat jak dziecko”. Więcej szczegółów oczywiście na plakatach :) Pozdrawiamy wszystkich czytelników.

 • Czytelnik
  wtorek, 15 kwi, 2014, 15:23:35 |

  „Okazało się, że niekwestionowanym autorytetem jest ks. proboszcz Edward Majka, ale wiele osób autorytetu wśród żyjących niestety nie ma. Oczywiście papież Jan Paweł II był najczęściej wymienianą postacią. Na pierwszym miejscu ankietowani stawiali rodzinę.” – Bura dla autora tekstu… o co chodzi?

 • gośka
  środa, 23 kwi, 2014, 2:43:50 |

  Najciekawsze jest w tym to ,że zaangażowali się tu młodzi ludzie z naszej Mosiny. Ciężko jest zauważyć jakąkolwiek ich aktywność poza szkolną.A jeszcze na Dni Mosiny!? Jestem ciekawa, ponieważ jest to coś innego.Ciekawe nazwiska!
  Będę śledzić i czekam na więcej szczegółów. Trzymam kciuki!

 • Kuba
  środa, 23 kwi, 2014, 3:01:49 |

  Czy na prawdę będzie Natalia Niemen i Rafał Ziemkiewicz?!?!? Myślałem ,że na takie zad….nie przyjeżdżają tego pokroju ludzie.Słyszałem ostatnio o tym jak Ziemkiewicz czytał pozew od Michnika, co będzie czytał w Mosinie? Czy organizatorzy planują jakieś z nim spotkanie? Dobry pomysł!

Skomentuj