Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Redakcja GMP | piątek, 16 maj, 2014 |

„Król Maciuś w Afryce” i nie tylko

W sobotę 24 maja, w ramach realizowanego w Mosinie przez Grupę Inicjatywną Baranówko, projektu pod nazwą „Literackie Ty-Ta-Te” z etiudą teatralną „Król Maciuś w Afryce” wystąpi Teatrzyk Kółeczko ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie.

Młodzi aktorzy zaprezentują się na dziedzińcu Szkoły przy ul: Kościelnej 2 o godzinie 11:00.

Etiuda opowiada o przygodach korczakowskiego Króla Maciusia, który podróżując po Afryce, przeżywając przygody, przekonuje się, a tym samym przekonuje widzów, że w życiu najważniejsze są nie pieniądze, ale bezinteresowność i prawdziwa przyjaźń.

Spektakl został zrealizowany przez nauczycieli i uczniów w ramach działającego na terenie Ośrodka kółka teatralnego, będącego jedną z form terapii poprzez sztukę. Prezentowany spektakl stwarza aktorom możliwość doświadczenia sukcesu przez pokazanie szerokiej widowni swoich talentów.

Na dziedzińcu Szkoły zaprezentowane zostaną także efekty pracy działających w Ośrodku warsztatów: ceramicznego, wikliniarskiego, stolarskiego oraz plecionkarskiego.

Zapraszamy więc na dziedziniec Szkoły w sobotnie przedpołudnie.

E. Malinowska

SOSW im. Janusza Korczaka w Mosinie

Projekt "Literackie Ty-Ta-Te"

Projekt „Literackie Ty-Ta-Te”

Kochane Dzieci!

Kolorowy pociąg do Mosiny wjedzie na tor przy stacji Zielony Rynek! Nie zapomnijcie o bagażach, zabierzcie wyobraźnię, dobry humor i wygodne buty.

Jeden czyta, inni rysują w ten sposób świat bajek pokazują…

Marianna Janik i Przedszkole nr 4 oraz Bogumiła Woroch i Szkoła „Pod Lipami” oraz młodzież z Literackiego Ty Ta Te zapraszają na szalony happening zorganizowany dla wszystkich dzieci na Targowisku Miejskim w Mosinie, w godzinach od 14.00 do 15.00.

„Entliczek, pętliczek” i inne rymowanki czyta gość specjalny – pani Danuta Białas

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj