Redakcja GMP | środa, 4 Cze, 2014 | komentarze 3

Latem zacznie działać plaża przy hotelu Szablewski

Podczas najbliższych wakacji będzie można korzystać z plaży i kąpieliska przy Hotelu Szablewski, nad jeziorem Dymaczewskim.

Formalności związane z uruchomieniem kolejnego, bezpiecznego miejsca do kąpieli są już na ukończeniu. Ta letnia „miejscówka” przy hotelu Szablewski to kolejna wspólna inicjatywa Gminy Mosina i hotelu. Wiele prac zostało już wykonanych, np. zmodernizowano dwa funkcjonujące tam pomosty, wyczyszczono dno i uporządkowano linię brzegową. Co ważniejsze, miejsce do kąpieli nad jeziorem Dymaczewskim przeszło już pozytywnie audyt. Żeby zgodnie z przepisami móc tam zażywać bezpiecznej kąpieli, konieczne jest jeszcze tylko badanie wody, oczywiście zakończone pozytywnym wynikiem.

Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w jeziorze będzie czuwał ratownik – mówi Waldemar Krzyżanowski, zastępca burmistrza Mosiny, inicjator tego przedsięwzięcia.

Plaża nad jeziorem Dymaczewskim przy hotelu Szablewski nie będzie jedynym miejscem, udostępnionym miłośnikom plażowania i kąpieli. 1 lipca br. ponownie będzie można się kąpać w miejscach uruchomionych w ubiegłym roku, czyli na tzw. gliniankach na Pożegowie, które przygotowała Gmina Mosina oraz nad jeziorem Jarosławieckim (zrealizowanym we współpracy trzech samorządów: Mosiny, Komornik i Puszczykowa oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego).

Jezioro Jarosławieckie w Jarosławcu

Plaża nad jeziorem Jarosławieckim w Jarosławcu

Plaża na gliniankach została oddana do użytku w ubiegłym roku. Wycięto wówczas krzaki, zwieziono i rozplantowano wiele ton piasku. Na plaży zamontowano także przebieralnie z wielkoformatowych plansz z pięknymi zdjęciami flory i fauny Wielkopolskiego Parku Narodowego. Oczywiście ustawiono także ławki i kosze na śmieci. Na strzeżonej plaży nie mogło zabraknąć wieżyczki ratownika. Na obrzeżach plaży stanął także hangar na łódkę i sprzęt ratowniczy.

W tym roku będzie tam jeszcze ładniej. Wczesną wiosną wykonaliśmy już ponowne karczowanie krzaków. Zdecydowaliśmy także o powiększeniu samej plaży. Na wygospodarowanych miejscach rozplantowano już piasek. Jestem bardzo zadowolony z jeszcze jednej rzeczy – w tym roku na gliniankach będzie można popływać też kajakami (będzie je można wypożyczać) – mówi W. Krzyżanowski.

Waldemar Krzyżanowski na gliniankach przed wieżą widokową (Pożegowo)

Waldemar Krzyżanowski na gliniankach przed wieżą widokową (Pożegowo)

Gmina prowadzi także rozmowy z przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani uruchomieniem na plaży małego punktu gastronomicznego, w którym byłoby można kupić lody, napoje, ewentualnie hamburgera czy zapiekankę.

– Sądząc po olbrzymiej liczbie osób, które korzystały z plaży na gliniankach i nad jeziorem Jarosławieckim, jestem przekonany, że kolejna plaża też będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. Dlatego już dzisiaj zapraszam na nasze bezpieczne plaże – dodaje W. Krzyżanowski. (um)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 3.7/10 (Głosujących: 48)
Latem zacznie działać plaża przy hotelu Szablewski, 3.7 out of 10 based on 48 ratings

Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Komentarze (3)

 • Małgosia
  środa, 4 Cze, 2014, 11:12:28 |

  Generalnie mamy plażę bliżej, na Gliniankach. Do Dymaczewa trzeba się wybrać na cały dzień, szczególnie z dziećmi. Ale może być ciekawie :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)
 • Marek
  sobota, 7 Cze, 2014, 22:13:49 |

  Ale ściema – byłem tam dzisiaj no może wymalowano na zielono złom o przepraszam pomost ale plaża ? zarośnięta do wody można wejść tylko bokami przy pomoscie do glinianek się nie umywa

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • stary mieszkaniec
  niedziela, 8 Cze, 2014, 15:53:48 |

  Kąpielisko jeszcze nie otwarte Czytaj ze zrozumieniem.
  Podczas najbliższych wakacji będzie można korzystać z plaży i kąpieliska przy Hotelu Szablewski, nad jeziorem Dymaczewskim. …konieczne jest jeszcze tylko badanie wody, oczywiście zakończone pozytywnym wynikiem. Po za tym musi mieć opracowany i zatwierdzony regulamin korzystania z obiektu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj