Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 15 lip, 2014 |

Lato w Mosinie

Bogatą ofertę pn. „Rozmaitości na lato 2014”, na tegoroczne wakacje przygotował Mosiński Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Biuro Promocji (Biuro Promocji we współpracy z organizacjami pozarządowymi, osiedlami i nie zrzeszonymi grupami). Do atrakcji w ramach „Lata nad Kanałem i na Zielonym Rynku” będą należały m.in. niedzielne pikniki rodzinne, plenery malarskie, gra w boule, piątkowe imprezy taneczne, spotkania dla biegaczy.

Amatorzy kąpieli i plażowania mogą udać się na Glinianki, w tym roku można tutaj nie tylko opalać się i pływać. Uruchomiono punkt małej gastronomii (posiłki, napoje) i wypożyczalnię leżaków. Miasto zapewnia też na Gliniankach organizację: imprez plenerowych, wieczornych, plażowych seansów filmowych, zajęć plastycznych i innych.

Glinainki na Pożegowie w Mosinie - wieża widokowa

Glinainki na Pożegowie w Mosinie – wieża widokowa

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, szczególne umiejętności i chce podzielić się tą wiedzą, robiąc warsztaty czy prelekcje to wystarczy, że skontaktuje się z właścicielką gastronomii – Agnieszką Kordylewską, która czeka na inicjatywy i zaangażowanie ze strony mieszkańców, jak sama mówi chce, żeby to miejsce było „otwarte dla ludzi”. Co można zjeść i wypić na Przystanku Glinianki? Oferta jest szeroka: od świeżo przygotowywanych sorbetów, koktajli i kaw, po tortille, burgery poznańskie pyry, czyli zapiekane ziemniaczki i ofertę dla najmłodszych, czyli posiłki i desery w „strefie dziecka”.
Więcej informacji na stronie www.mosina.pl

kąpielisko na gliniankach

kąpielisko na gliniankach

Kąpieliska w gminie Mosina

Glinianki – codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa dwóch ratowników.
Plaża przy Hotelu Szablewski – codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia, w godzinach 10 – 18 plaża jest strzeżona przez dwóch ratowników, plażowicze mają dostęp do pobliskiej gastronomii.

Jezioro Jarosławieckie – od 1 lipca do 31 sierpnia czynna jest plaża na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, dojazd „Grajzerówką”. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa dwóch ratowników, od poniedziałku do piątku, w godz. od 10 do 18, a w weekendy od 10 – 20. (um)

Jezioro Jarosławieckie latem

Jezioro Jarosławieckie latem – kąpielisko

kąpielisko na Gliniankach w Mosinie

kąpielisko na Gliniankach w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj