Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Czytelnicy GMP | wtorek, 27 maj, 2014 |

My lubimy w Krośnie rajdy, bo nam dają dużo frajdy

VI Rodzinny Rajd Rowerowy – KROSNO 2014

Na stracie szóstej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego zgromadziły się tłumy fanów dwóch kółek.
O godzinie 14:00 około stu rowerzystów z Krosna i okolic spotkało się przy siłowni zewnętrznej przy ul. Piaskowej i tu właśnie rozpoczynała się trasa, która wiodła przez malownicze tereny Krosna i okolicznych wsi gminy Mosina. Podczas rajdu odwiedziliśmy „Szklarzówkę”, znajdujący się na trasie ośrodek jeździecki w Borkowicach. Około 10 kilometrowa trasa prowadziła mało uczęszczanymi drogami, często przez tereny polne lub leśne. Dopisała wspaniała pogoda. Całą drogę towarzyszyło nam słońce i lekki, przyjemny wiatr.

Sołtys wraz z Radą Sołecką złożył podziękowania uczestnikom

Sołtys wraz z Radą Sołecką złożył podziękowania uczestnikom

Podczas rajdu uczestnicy mieli do wykonania różne zadania, między innymi: ułożyć okrzyk – hasło rajdu, zrobić bukiet wiosenny, zebrać 10 baldachimów czeremchy, wykonać grupowe zdjęcie z koniem, itp.

Niektóre z okrzyków:
„Piękne słońce, jasne chmurki, my na rajdzie przez pagórki. Kto na rajdzie dziś nie jedzie, niech go zjedzą dwa niedźwiedzie”.
„Kierownica, dwa pedały sołtys Krosna jest wspaniały”.
„My lubimy w Krośnie rajdy, bo nam dają dużo frajdy”.

Rajd w Krośnie

Rajd w Krośnie

Zakończenie rajdu odbyło się na placu zabaw Dziecięcy Raj w Krośnie, gdzie na rowerzystów czekała kiełbaska z grilla, chleb ze smalcem, ogórki i pyszny placuszek. Zwycięzcy otrzymali kolejno złote, srebrne i brązowe medale. Były również nagrody m.in. dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu oraz dla najliczniej reprezentowanej rodziny.
Wszystkim uczestnikom rajdu sołtys Krosna wraz z Radą Sołecką serdecznie dziękuje za aktywne uczestnictwo i zaprasza do udziału za rok w kolejnej edycji.

IV Rajd w Krośnie

IV Rajd w Krośnie

K. Rybicka

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj