Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Czytelnicy GMP | sobota, 5 lip, 2014 |

Mały jubileusz Klubu Olimpijczyka

Klub Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie w tym roku obchodzi 4-lecie swojej działalności. Z tej okazji odbył się „I Integracyjny Rajd Rowerowy KO” dla klubowiczów, ich rodzin i znajomych. Prawie 40 osób, w tym kilkoro dzieci spotkało się na parkingu szkolnym przy puszczykowskiej „Jedynce”.

Piękna trasa rajdu, którą wyznaczył Zbigniew Drajerczak i Mariusz Michalak w większości przebiegała przez Wielkopolski Park Narodowy. Szlak prowadził przez las w Puszczykowie Górnym do jeziora Jarosławiec, gdzie był pierwszy postój, następnie rowerzyści minęli jezioro Góreckie, „Kociołek” i „Studnię Napoleona”, gdzie znajduje się tablica z ciekawą legendą.

Jezioro Góreckie w Jeziorach WPN

Jezioro Góreckie w Jeziorach WPN

jezioro Kociołek w Wielkopolskim Parku Narodowym

Jezioro Kociołek w Wielkopolskim Parku Narodowym

W końcu „olimpijczycy” dojechali do stacji turystycznej, gdzie mieli zaplanowany piknik z pieczeniem kiełbasek przy ognisku, przygotowany przez Annę i Jerzego Ciachowskich. Inna klubowiczka Aldona Rajewska przygotowała natomiast pyszny chleb ze smalcem i ogórki. Mimo lekkiego deszczyku pogoda sprzyjała i humory dopisywały, co było słychać np. podczas śpiewania piosenek biesiadnych. W drodze powrotnej uczestnicy jubileuszowej imprezy KO zatrzymali się na „Gliniankach” i chętni mogli wejść na popularną wieżę widokową. Rajd, którego trasa wyniosła ok. 23 km, zakończył się wspólnymi lodami w znanej puszczykowskiej cukierni, z czego oczywiście najbardziej ucieszyli się najmłodsi rowerzyści. Na całej długości rajdu trasa była zróżnicowana i umożliwiała kontakt z przyrodą, dzięki czemu była ciekawa zarówno dla osób czynnie uprawiających sport, jak i dla miłośników natury.

Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe

Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe

Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe

Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe

Kolejną imprezą związaną z wiosennym jubileuszem KO im. M. Łbika był integracyjny wyjazd 48 osób, w tym klubowiczów, ich rodzin, znajomych i młodzieży szkolnej do stolicy. Puszczykowski Klub Olimpijczyka, odpowiadając na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, uczestniczył w 15 Pikniku Olimpijskim organizowanym corocznie w parku na Kępie Potockiej. Wyjazd autokarem nastąpił o godz. 4.30 z pod ZS w Puszczykowie. Po dotarciu do Warszawy grupa zwiedziła Stare Miasto, a później udała się do siedziby PKOl im. Jana Pawła II. Chętni mogli zobaczyć bardzo interesujące Muzeum Sportu i Turystyki. 15 już Piknik Olimpijski rozpoczął się tradycyjnie wspólnym zdjęciem grupy sławnych polskich sportowców z przybyłymi z całego kraju członkami różnych Klubów Olimpijczyka. Jak zwykle organizatorzy Pikniku zagwarantowali im świetną zabawę. Można było poznać bliżej różne dyscypliny sportu, uczestniczyć i sprawdzić swoich siły w licznych zawodach, konkursach i pojedynkach z nagrodami. Nie lada gratką była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ulubionym olimpijczykiem i zdobycia autografów, np. Zbigniewa Bródki czy Otylii Jędrzejczak. Na Pikniku zostali też przedstawieni młodzi sportowcy, dopiero rozpoczynający wielką karierę sportową. Było to związane ze „Strefą Nanjing 2014”, w której odbyły się warsztaty i program edukacyjny przygotowany przez Centrum Edukacji Olimpijskiej. Nanjing to miasto w Chinach, gdzie od 16 do 28.08 odbędą się II Igrzyska Dzieci od lat 14 do 18. Na terenie parku nie zabrakło oczywiście też licznych straganów gastronomicznych z potrawami z grilla, lodami, goframi, napojami itp. Jednym słowem atrakcji było mnóstwo, a do tego dopisała przepiękna pogoda. Ten największy festiwal sportu w Polsce zakończył się o godz.18, a powrót do Puszczykowa z przystankiem w Mc Donalds przy autostradzie przebiegł bez zakłóceń. Uczestniczy wyjazdu zaliczyli go do bardzo udanych, są już nawet chętni na podobną wycieczkę KO w przyszłym roku. Tym samym warszawski Piknik Olimpijski, podobnie jak miting lekkoatletyczny „Pedros Cup” w Bydgoszczy wpisał się na stałe w kalendarz corocznych wyjazdów Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie. Teraz przed klubowiczami i ich znajomymi jest wyprawa na 5 Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej, w którym wystąpią największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki na czele z Usainem Boltem. Najszybszy człowiek świata po raz pierwszy pobiegnie w Polsce 23 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Klubowicze podczas jubileuszu

Klubowicze podczas jubileuszu

Tekst: Iwona Szczepaniak
Foto: Zbigniew Drajerczak

Skomentuj