Mały jubileusz Klubu Olimpijczyka

Klub Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie w tym roku obchodzi 4-lecie swojej działalności. Z tej okazji odbył się „I Integracyjny Rajd Rowerowy KO” dla klubowiczów, ich rodzin i znajomych. Prawie 40 osób, w tym kilkoro dzieci spotkało się na parkingu szkolnym przy puszczykowskiej „Jedynce”.

Piękna trasa rajdu, którą wyznaczył Zbigniew Drajerczak i Mariusz Michalak w większości przebiegała przez Wielkopolski Park Narodowy. Szlak prowadził przez las w Puszczykowie Górnym do jeziora Jarosławiec, gdzie był pierwszy postój, następnie rowerzyści minęli jezioro Góreckie, „Kociołek” i „Studnię Napoleona”, gdzie znajduje się tablica z ciekawą legendą.

Jezioro Góreckie w Jeziorach WPN
Jezioro Góreckie w Jeziorach WPN
jezioro Kociołek w Wielkopolskim Parku Narodowym
Jezioro Kociołek w Wielkopolskim Parku Narodowym

W końcu „olimpijczycy” dojechali do stacji turystycznej, gdzie mieli zaplanowany piknik z pieczeniem kiełbasek przy ognisku, przygotowany przez Annę i Jerzego Ciachowskich. Inna klubowiczka Aldona Rajewska przygotowała natomiast pyszny chleb ze smalcem i ogórki. Mimo lekkiego deszczyku pogoda sprzyjała i humory dopisywały, co było słychać np. podczas śpiewania piosenek biesiadnych. W drodze powrotnej uczestnicy jubileuszowej imprezy KO zatrzymali się na „Gliniankach” i chętni mogli wejść na popularną wieżę widokową. Rajd, którego trasa wyniosła ok. 23 km, zakończył się wspólnymi lodami w znanej puszczykowskiej cukierni, z czego oczywiście najbardziej ucieszyli się najmłodsi rowerzyści. Na całej długości rajdu trasa była zróżnicowana i umożliwiała kontakt z przyrodą, dzięki czemu była ciekawa zarówno dla osób czynnie uprawiających sport, jak i dla miłośników natury.

Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe
Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe
Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe
Klub olimpijczyka zdjęcie grupowe

Kolejną imprezą związaną z wiosennym jubileuszem KO im. M. Łbika był integracyjny wyjazd 48 osób, w tym klubowiczów, ich rodzin, znajomych i młodzieży szkolnej do stolicy. Puszczykowski Klub Olimpijczyka, odpowiadając na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, uczestniczył w 15 Pikniku Olimpijskim organizowanym corocznie w parku na Kępie Potockiej. Wyjazd autokarem nastąpił o godz. 4.30 z pod ZS w Puszczykowie. Po dotarciu do Warszawy grupa zwiedziła Stare Miasto, a później udała się do siedziby PKOl im. Jana Pawła II. Chętni mogli zobaczyć bardzo interesujące Muzeum Sportu i Turystyki. 15 już Piknik Olimpijski rozpoczął się tradycyjnie wspólnym zdjęciem grupy sławnych polskich sportowców z przybyłymi z całego kraju członkami różnych Klubów Olimpijczyka. Jak zwykle organizatorzy Pikniku zagwarantowali im świetną zabawę. Można było poznać bliżej różne dyscypliny sportu, uczestniczyć i sprawdzić swoich siły w licznych zawodach, konkursach i pojedynkach z nagrodami. Nie lada gratką była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ulubionym olimpijczykiem i zdobycia autografów, np. Zbigniewa Bródki czy Otylii Jędrzejczak. Na Pikniku zostali też przedstawieni młodzi sportowcy, dopiero rozpoczynający wielką karierę sportową. Było to związane ze „Strefą Nanjing 2014”, w której odbyły się warsztaty i program edukacyjny przygotowany przez Centrum Edukacji Olimpijskiej. Nanjing to miasto w Chinach, gdzie od 16 do 28.08 odbędą się II Igrzyska Dzieci od lat 14 do 18. Na terenie parku nie zabrakło oczywiście też licznych straganów gastronomicznych z potrawami z grilla, lodami, goframi, napojami itp. Jednym słowem atrakcji było mnóstwo, a do tego dopisała przepiękna pogoda. Ten największy festiwal sportu w Polsce zakończył się o godz.18, a powrót do Puszczykowa z przystankiem w Mc Donalds przy autostradzie przebiegł bez zakłóceń. Uczestniczy wyjazdu zaliczyli go do bardzo udanych, są już nawet chętni na podobną wycieczkę KO w przyszłym roku. Tym samym warszawski Piknik Olimpijski, podobnie jak miting lekkoatletyczny „Pedros Cup” w Bydgoszczy wpisał się na stałe w kalendarz corocznych wyjazdów Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie. Teraz przed klubowiczami i ich znajomymi jest wyprawa na 5 Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej, w którym wystąpią największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki na czele z Usainem Boltem. Najszybszy człowiek świata po raz pierwszy pobiegnie w Polsce 23 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Klubowicze podczas jubileuszu
Klubowicze podczas jubileuszu

Tekst: Iwona Szczepaniak
Foto: Zbigniew Drajerczak

Autor Czytelnicy GMP

Sprawdź również

Korki na wjeździe do Mosiny drogą wojewódzką nr 430 (Szosa Poznańska)

Drugi start obwodnicy Mosiny. Gmina ponownie szuka projektanta

Gmina Mosina ponownie ogłosiła przetarg dotyczący przygotowania dokumentacji dla drugiego etapu obwodnicy Mosiny w ciągu …

Dodaj komentarz