Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 20 sie, 2014 |

Maria Silska, malarka z Pecnej

Maria Silska, malarka mieszkająca w Pecnej w tym roku obchodzi 35 – lecie pracy twórczej.

W roku 1990 była jedną z założycieli Związki Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo sztalugowe. Pejzaże, portrety, martwe natury to tematy, które najczęściej realizuje. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i poza granicami. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych m.in. w Poznaniu, Pile, na Zamku w Książu, Hamburgu, Berlinie, Warszawie. Jest laureatką wielu nagród (Salon Wielkopolski).

Podczas wieloletniej pracy twórczej doceniono jej wkład w kulturę i w 2007 r. otrzymała Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i poza granicami.
Tylko w 2013 r. prace Marii Silskiej można było oglądać w Człopie, Żychlinie, Pile, Komornikach, Toruniu, Poznaniu, Kórniku, Niemierzycach, Sierakowie i w jej pracowni w Pecnej. Od początku roku 2014 odbyły się wystawy w Stęszewie, Komornikach, Łęczycy, kilka w Poznaniu (w tym dwie z cyklu „Robinsonada”.

Maria Silska

Maria Silska

W ubiegłych latach brała udział w zbiorowych wystawach w Szwajcarii, Pile, Poznaniu, Czarnkowie, Człopie, w Muzeum Ziemi Średzkiej, w Muzeum Regionalnym w Stęszewie oraz w indywidualnych, w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza’ w murowanej Goślinie i w Domu Kultury na Skarpie w Poznaniu, W Ośrodku Kultury w Sierakowie, w „Zagrodzie Bamberskiej” w Poznaniu. Jej obrazy można było zobaczyć także w Muzeum w Śremie i w Domu Kultury „Słońce” w Poznaniu, gdzie trwały prezentacje zbiorowe Związku Artystów Plastyków.

22 sierpnia b.r. o godz. 18 zostanie otwarta wystawa malarstwa Marii Silskiej w Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” i będzie czynna do 14 września 2014 r. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj