Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 16 sty, 2014 |

Medaliści olimpijscy „powalczą” na parkiecie

Już tylko tydzień pozostał do IV Balu Karnawałowego z Olimpijczykami, który odbędzie się w sobotę 25.01.2014 r. od godz. 19.00 w Centrum Konferencyjno-Hotelowym „Delicjusz” przy ul. Poznańskiej 1 w Trzebawiu-Rosnówku koło Komornik.

W założeniu organizatorów z puszczykowskiego Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika impreza ma być coroczną zabawą karnawałową integrującą szeroko pojęte środowiska sportowe i szkolne z Puszczykowa, Mosiny, Komornik, Lubonia i Poznania. Ma to też być okazja do osobistego poznania wielkich sław sportu – medalistów olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy.

Zaproszenia do udziału w IV Balu z Olimpijczykami zostały wysłane m.in. do Angelique Kerber – jednej z najlepszych tenisistek na świecie (aktualnie gra w Australian Open!), Lesława Ćmikiewicza – mistrza olimpijskiego z Monachium w p. nożnej, Marka Łbika – dwukrotnego medalisty olimpijskiego z Seulu w kanadyjkach-dwójkach (patrona KO w Puszczykowie), Zenona Jaskuły – srebrnego medalisty z IO w Seulu w kolarstwie. Z Warszawy ma też przyjechać znany telewizyjny dziennikarz sportowy red. Artur Szulc. Jak zwykle na Balu nie zabraknie Wojciecha Ziemniaka – prezesa KO z Racotu, posła RP i Ewy Pomes (Lewandowskiej) – olimpijki z Moskwy w wioślarstwie, wiceprezes puszczykowskiego KO. Razem ze sportowcami bawić się będą trenerzy, sędziowie i nauczyciele W-F. Udział w zabawie potwierdziło też kilku dziennikarzy, działaczy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz przedstawicieli lokalnego biznesu.

Imprezie oprócz integracji gości przyświeca także cel charytatywny. Część dochodu ze sprzedaży biletów przeznaczona zostanie na pomoc dla Jana Pustego – piątego zawodnika IO w Moskwie na 110 m/płotki, który po wypadku samochodowym musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Organizatorzy zapraszają zatem do wspólnej zabawy z gwiazdami nie tylko polskiego sportu. Okazja do potańczenia z medalistami olimpijskimi nadarza się naprawdę rzadko, a biletów jest coraz mniej… A że zabawa na Balach Karnawałowych organizowanych przez puszczykowski KO jest przednia mogą zaświadczyć tak znane osoby jak np. Izabela Dylewska – brązowa medalistka olimpijska z Seulu i Barcelony w kajakarstwie, Grzegorz Nowak – brązowy medalista olimpijski z Moskwy w wioślarstwie, Marian Sypniewski – brązowy medalista olimpijski w szermierce w Moskwie i Barcelonie, Janusz Zarenkiewicz – brązowy medalista olimpijski z Seulu w boksie, Ilona Mokronowska – medalistka MŚw. w wioślarstwie, Mariusz Kubiak – olimpijczyk z Moskwy w hokeju na trawie, Tomasz Kucharski – dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie z Sydney i Aten, Dariusz Goździak – złoty medalista z drużyną pięcioboistów w Barcelonie, Zenon Licznerski – wicemistrz olimpijski 4×100 z Moskwy, Zbigniew Rachwalski – uczestnik IO w hokeju na trawie w Moskwie czy też Krzysztof Ratajczak – dziennikarz sportowy Radia Merkury i PTV, pracujący na kilku IO. Wszyscy wymienieni byli gośćmi specjalnymi poprzednich trzech edycji tej corocznej imprezy.

Zaproszenia na Bal, na którym przy tanecznej muzyce „na żywo” kobiecego duetu Dewiza bawić się będzie ok. 100 osób kosztują 240 zł od pary. Chętni będą też mogli skorzystać z noclegu ze śniadaniem w cenie 200 zł od pary. Sprzedaż biletów do 21 stycznia prowadzą: Dizajnernia Kwiatowa „Bonsai Styl”, Rynek 11 i Solarium przy ul. Poznańskiej 75j w Puszczykowie. Rezerwacji można również dokonać pisząc SMSa pod nr tel. 604 562 680 lub na e-mail: primage@wp.pl.

Tańce na zeszłorocznym Balu

Tańce na zeszłorocznym Balu

Po zorganizowaniu IV Balu z Olimpijczykami członkowie KO w Puszczykowie będą działać zgodnie z ustalonym kalendarzem na I połowę 2014 roku. Plany przewidują m.in. udział 31.01 w halowym mityngu lekkoatletycznym Pedro’s Cup w Bydgoszczy i wyjazd na Halowe Mistrzostwa Świata w LA w Sopocie (7-9.03).

W kwietniu obchodzona będzie IV rocznica powstania puszczykowskiego KO nr 192 i jego członkowie pojadą na Ogólnopolską Inaugurację Dni Olimpijczyka do Ostrzeszowa. W maju odbędzie się w Puszczykowie IV Piknik z Olimpijczykami, a w czerwcu będzie wyjazd do Warszawy na 15 Piknik Olimpijski PKOL. Warto podkreślić, że do Klubu Olimpijczyka w Puszczykowie mogą należeć wszyscy chętni zainteresowani sportem i olimpizmem – bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania, pracy czy nauki. Pomimo siedziby w Puszczykowie wrota Klubu otwarte są dla chętnych osób także z okolicznych gmin i miast – np. już wkrótce w VI LO im. J. Paderewskiego z inicjatywy Rady Rodziców powstanie poznański oddział Klubu Olimpijczyka im. Marka Łbika.

Informację przygotował: Mariusz Frąckowiak – założyciel i prezes KO w Puszczykowie, tel. 604 562 680

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj