Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | niedziela, 17 sie, 2014 |

Mgnienia z natury w Rytro

Mgnienia z Natury to wystawa, która do tej pory oglądać mogliśmy w rejonie Wielkopolski: Wielkopolskim Centrum Onkologii, Poema Cafe, Galerii Orbita w Poznaniu, Domu Kultury w Nowym Tomyślu, Bibliotece Miejskiej im. M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie oraz Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie ( Nadleśnictwo Jarocin).

Mgnienia z natury” pod honorowym patronatem Dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego Adama Kaczmarka – artystyczne trio w Leśniczówce Roztoka – Ryterska od 10 sierpnia 2014 r.

Początkowo był to obraz dwóch twórców Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej i Jerzego Kubackiego. Teraz wystawa przeniesiona została do Leśniczówki Roztoka – Ryterska (Nadleśnictwo Piwniczna) województwo Małopolskie. Do wystawiających dołączył Krzysztof Tomasiak, który fotografuje przyrodę i wiele z jego fotografii stało się inspiracją do prac plastycznych wykonanych w różnych technikach. Tych twórców, połączyło wspólne patrzenie na świat. „Wspólne” nie znaczy wcale takie samo. Wręcz przeciwnie, postawy przenikają się wzajemnie od umiłowania świata przyrody, poprzez jej studiowanie, po dekomponowanie zastanej rzeczywistości. Działanie można nazwać konstrukcją i dekonstrukcją. Zaistniała wystawa to trening interdyscyplinarny.

Duet artystyczny Julia KP i Jerzy Kubacki, a teraz trio wraz z Krzysztofem Tomasiakiem działa wspólnie od dwóch lat. Twórczość zmienia i rozwija się względem siebie i każda z proponowanych ekspozycji ma inny charakter. Wiele z prac powstaje bezpośrednio w plenerze na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Piwniczna, podczas pleneru na terenie Nadleśnictwa Jarocin – Centrum Zarządzania Łęgami.

Taka propozycja ma na celu promocję terenów leśnych, rekreacyjnych i form spędzania czasu wolnego. Promuje również program LEŚNE PRZEMIANY, który w zarysie ma na celu stworzenie bazy artystyczno-przyrodniczej i rozwój twórczości. Premiera projektu odbyła się w 2012 roku Podczas Jubileuszu Urodzin Ogrodu Botanicznego, w 2013 roku prezentowany na Konferencji MIĘDZY PSYCHOLOGIĄ A SZTUKĄ oraz w formie warsztatowej dla Liderów Edukacji Leśnej RDLP w Poznaniu.

Leśne Przemiany to przedstawienie form pracy twórczej w czasie wolnym. Program przeznaczony dla rożnych grup w tym model grupy wielopokoleniowej do realizacji w Ośrodkach Leśnych i Przyrodniczo-Edukacyjnych oraz współpracy z Ośrodkami Kultury. Nacisk kładziony jest na powiązanie: wiedzy przyrodniczo-leśnej z rekreacją, sztuki z rzemiosłem a w konsekwencji terapią (arteterapią). Pokaz ma charakter przekrojowy: ukazuje różne formy i metody takiej pracy wraz z przebiegiem i organizacją zajęć…

Partnerem projektu są Lasy Państwowe, które w 2014 roku obchodzą Jubileusz 90-lecia.

Wystawom często towarzyszy recital: Marty Torebko, Izabeli Frąckowiak. Stworzony zapis muzyczno – wokalny:

https://www.youtube.com/watch?v=9jilbEOnBEs

Wystawa trwa do 6 września 2014 r.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj