Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 24 mar, 2014 |

Mobilność – klucz do sukcesu w aglomeracji poznańskiej

Działalność usługowa czy drobny handel mogą okazać się dochodowe na terenie aglomeracji poznańskiej. Im większa mobilność, tym większa szansa na sukces. Jaki samochód warto wybrać na potrzeby firmy?

Jakie samochody najlepiej sprawdzają się w miejskich aglomeracjach?

Wiele zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Samochód dostawczy nie zawsze jest potrzebny. Tym, których działalność opiera się na świadczeniu drobnych usług, z powodzeniem może wystarczyć niewielki samochód osobowy. W aglomeracjach miejskich małe samochody są cennymi sojusznikami: niższe zużycie paliwa pozwala na ograniczenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności, a mniejsze problemy z parkowaniem pozwalają na oszczędność tak cennego czasu.

mobilnosc w aglomeracji poznanskiej

Czy warto pomyśleć o kratce?

Nawet niewielki samochód osobowy można wyposażyć w kratkę. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać właściciele samochodów ważących do 2,5 tony, którzy postarają się o homologację ciężarową. Czy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu? Możliwość odliczania podatku VAT sprawia, że samochody z kratką cieszą się wielkim uznaniem. Wprawdzie nowe przepisy zakładają, że samochody wykorzystywane w celach zarówno służbowych jak i prywatnych będą objęte tylko 50% zwolnieniem, ale i tak dla wielu osób jest to opłacalne rozwiązanie i świetny sposób na zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności. W przypadku osób przewożących różne materiały swym autem taka kratka może okazać się jednocześnie praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu łatwiej będzie zachować porządek w aucie oraz zwiększyć bezpieczeństwo jazdy.

Jak sfinansować zakup samochodu?

Osób prywatnych kupujących samochody za gotówkę jest niewiele. Taka sama sytuacja pojawia się w przypadku przedsiębiorców, dlatego chętnie sięgają oni po takie oferty banków jak leasing lub też kredyt samochodowy. Ze względu na możliwość zakupu samochodu używanego i korzystanie z niego bez ograniczeń to drugie rozwiązanie cieszy się wielką popularnością. Wielu przedsiębiorców zaciąga taki kredyt samochodowy w banku, w którym prowadzone są firmowe rachunki. Na przykład decydując się na Idea Bank (http://www.ideabank.pl/kredyt-samochodowy), w tej samej instytucji chcą mieć zgromadzone wszystkie sprawy finansowe. Dlaczego? Bo stali i lojalni klienci mogą liczyć na preferencyjne zasady oraz niższe prowizje związane z jego udzieleniem. W efekcie pozyskanie pieniędzy na dogodnych warunkach i zakupienie wozu dopasowanego do swych potrzeb staje się zadaniem prostym w realizacji.
Dobry samochód to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia firmy. W wielkich miastach oraz w aglomeracjach dobrze dopasowane do potrzeb auto może okazać się niezwykle cennym nabytkiem. Warto z rozwagą podejść do jego zakupu i poszukać takich opcji, które będą najbardziej funkcjonalne i ekonomiczne.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj