Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 22 kwi, 2014 | komentarze 2

Modernizują kolejową magistralę

Jesienią ekipy modernizujące trasę kolejową z Czempinia do Poznania rozpoczną prace na terenie miasta Mosina. Przebudowane zostaną cztery przejazdy kolejowe na ulicach: Śremskiej, Sowinieckiej, Targowej i Mocka. Przebudowana zostanie także sama stacja kolejowa w Mosinie.  Największa zmiana czeka przejazd na ul. Śremskiej gdzie powstanie przejazd pod torami kolejowymi. Jesienią roboty rozpoczną się także w Puszczykowie.

Największe zmiany i niestety także utrudnienia czekają kierowców w związku z budową przejazdu pod torami w ciągu ulicy Śremskiej. Prace w tym miejscu rozpoczną się na przełomie sierpnia i września br. Jednak w początkowej fazie nie będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu, te zaczną się na przełomie października i listopada. Prace na tym przejeździe potrwają około 8 miesięcy. Przez ten czas przejazd będzie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Modernizacje przejazdów na ul. Sowinieckiej i Targowej i Mocka będą odbywały się na podobnych zasadach jak w Pecnej. Będą one zamykane na przemian. W zakres modernizacji przejazdu na ul. Sowinieckiej wejdzie także przebudowa skrzyżowania z drogą prowadzącą do Zakładu Usług Komunalnych. Zmianom ulegnie także sama stacja kolejowa w Mosinie.  Zmodernizowane i podwyższone zostaną m.in. perony, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie będzie łatwiejsze. W ramach prac powstaną zadaszenia peronów, zostaną zamontowane ławki. Podróżni na perony będą dochodzili bezpiecznym przejściem podziemnym.

pkp śremska

pkp sowiniecka

Pierwsze prace na terenie Puszczykowa zaplanowane są na przełomie października i listopada tego roku. Ich zakończenie powinno nastąpić w czerwcu 2015 roku.

Jak już informowaliśmy, w związku z modernizacją magistrali kolejowej zostanie zlikwidowany przejazd przez tory w ciągu ulicy 3 Maja. Powstanie natomiast przejście pieszo-rowerowe między ulicami Fiedlera/Mickiewicza a Kopernika. Zmodernizowane zostaną także przejazdy przy dworcach. Na odcinku Poznań – Czempiń odbudowanych i wybudowanych zostanie: 7 mostów, 14 przepustów, 8 przejść dla pieszych. Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym podniosą prace na przejazdach. Przebudowanych zostanie 17 skrzyżowań z drogami. W miejscu 12 będzie zmieniona organizacja ruchu – wybudowane zostaną 3 wiadukty kolejowe oraz 1 drogowy i drogi dojazdowe. W ramach inwestycji planowana jest także budowa 18 km ekranów akustycznych, których zadaniem będzie ograniczenie hałasu pochodzącego z linii kolejowej. Część z nich zostanie zamontowana także na terenie Puszczykowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują także urządzenia oczyszczające wodę z torów. W ramach działań związanych z ochroną środowiska, w ustalonych wcześniej lokalizacjach powstaną przejścia dla zwierząt. Efektem wszystkich prac, od 2016 roku będzie skrócenie podróży z Czempinia do Poznania do 26 minut.( red.)

dworzec mosina

Czytaj też: Kolej robi uniki

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Małgosia
  piątek, 25 kwi, 2014, 7:39:04 |

  I znów będziemy jechać godzinę zamiast 25 minut. Albo przesiadać się z pociągu do autobusu i z powrotem. Kiedy wracasz z pracy, to nie jest to jakiś wielki wysiłek, poza samym faktem uciążliwości. Kiedy jednak jedziesz z walizkami, jest to dość duża przeprawa.
  Miejmy nadzieję, że remont nie potrwa długo.

 • Roman
  piątek, 25 kwi, 2014, 7:39:58 |

  A ruch na przejeździe kolejowym ? Znów będzie masakra :/

Skomentuj