Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 22 kw., 2014 | komentarze 2

Modernizują kolejową magistralę

Jesienią ekipy modernizujące trasę kolejową z Czempinia do Poznania rozpoczną prace na terenie miasta Mosina. Przebudowane zostaną cztery przejazdy kolejowe na ulicach: Śremskiej, Sowinieckiej, Targowej i Mocka. Przebudowana zostanie także sama stacja kolejowa w Mosinie.  Największa zmiana czeka przejazd na ul. Śremskiej gdzie powstanie przejazd pod torami kolejowymi. Jesienią roboty rozpoczną się także w Puszczykowie.

Największe zmiany i niestety także utrudnienia czekają kierowców w związku z budową przejazdu pod torami w ciągu ulicy Śremskiej. Prace w tym miejscu rozpoczną się na przełomie sierpnia i września br. Jednak w początkowej fazie nie będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu, te zaczną się na przełomie października i listopada. Prace na tym przejeździe potrwają około 8 miesięcy. Przez ten czas przejazd będzie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Modernizacje przejazdów na ul. Sowinieckiej i Targowej i Mocka będą odbywały się na podobnych zasadach jak w Pecnej. Będą one zamykane na przemian. W zakres modernizacji przejazdu na ul. Sowinieckiej wejdzie także przebudowa skrzyżowania z drogą prowadzącą do Zakładu Usług Komunalnych. Zmianom ulegnie także sama stacja kolejowa w Mosinie.  Zmodernizowane i podwyższone zostaną m.in. perony, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie będzie łatwiejsze. W ramach prac powstaną zadaszenia peronów, zostaną zamontowane ławki. Podróżni na perony będą dochodzili bezpiecznym przejściem podziemnym.

pkp śremska

pkp sowiniecka

fot. Lena

Pierwsze prace na terenie Puszczykowa zaplanowane są na przełomie października i listopada tego roku. Ich zakończenie powinno nastąpić w czerwcu 2015 roku.

Jak już informowaliśmy, w związku z modernizacją magistrali kolejowej zostanie zlikwidowany przejazd przez tory w ciągu ulicy 3 Maja. Powstanie natomiast przejście pieszo-rowerowe między ulicami Fiedlera/Mickiewicza a Kopernika. Zmodernizowane zostaną także przejazdy przy dworcach. Na odcinku Poznań – Czempiń odbudowanych i wybudowanych zostanie: 7 mostów, 14 przepustów, 8 przejść dla pieszych. Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym podniosą prace na przejazdach. Przebudowanych zostanie 17 skrzyżowań z drogami. W miejscu 12 będzie zmieniona organizacja ruchu – wybudowane zostaną 3 wiadukty kolejowe oraz 1 drogowy i drogi dojazdowe. W ramach inwestycji planowana jest także budowa 18 km ekranów akustycznych, których zadaniem będzie ograniczenie hałasu pochodzącego z linii kolejowej. Część z nich zostanie zamontowana także na terenie Puszczykowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują także urządzenia oczyszczające wodę z torów. W ramach działań związanych z ochroną środowiska, w ustalonych wcześniej lokalizacjach powstaną przejścia dla zwierząt. Efektem wszystkich prac, od 2016 roku będzie skrócenie podróży z Czempinia do Poznania do 26 minut.( red.)

dworzec mosina

Czytaj też: Kolej robi uniki

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.1/10 (Głosujących: 22)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Małgosia
  piątek, 25 kw., 2014, 7:39:04 |

  I znów będziemy jechać godzinę zamiast 25 minut. Albo przesiadać się z pociągu do autobusu i z powrotem. Kiedy wracasz z pracy, to nie jest to jakiś wielki wysiłek, poza samym faktem uciążliwości. Kiedy jednak jedziesz z walizkami, jest to dość duża przeprawa.
  Miejmy nadzieję, że remont nie potrwa długo.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • Roman
  piątek, 25 kw., 2014, 7:39:58 |

  A ruch na przejeździe kolejowym ? Znów będzie masakra :/

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo