Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 25 lut, 2014 | Możliwość komentowania Jak naprawić złą historię kredytową? została wyłączona

Jak naprawić złą historię kredytową?

Uregulowanie zadłużenia po terminie lub problemy ze spłatą kredytu to najczęstsze przyczyny naszych problemów z BIK. Czy złą historię kredytową można naprawić?

Jakie problemy wiążą się ze złą historią kredytową?
Zła historia kredytowa może nie tylko utrudnić otrzymanie kredytu w przyszłości. Może również uniemożliwić korzystanie z zakupów na raty lub z oferty leasingu. Zła historia kredytowa staje się też poważną przeszkodą dla tych, którzy tak chętnie korzystają z drobnych pożyczek internetowych. Lider w tej dziedzinie, czyli brytyjska firma wonga.com nawet przy pożyczkach nieprzekraczających 750 złotych troszczy się o bezpieczeństwo każdej transakcji. Jako jeden z największych pożyczkodawców online Wonga promuje odpowiedzialne pożyczanie. Z tego też względu jako jedyna firma pozabankowa nawiązała ścisłą współpracę z BIK i stworzyła specjalne algorytmy, pozwalające na szybkie sprawdzenie wiarygodności osób składających wniosek o pożyczkę online.

wonga

Zła historia kredytowa: czy można ją naprawić?
Błędy popełnione w przeszłości oraz zła historia kredytowa w coraz większym stopniu mogą utrudniać życie. Cóż mają zrobić ci, którzy chcieliby poprawić swoją sytuację? Należy pamiętać o tym, że naprawienie błędów zawsze jest trudniejsze niż ich unikanie. Choć BIK nie odmawia pomocy tym, którzy w przeszłości uwikłali się w pożyczki i kredyty, formalności związane z wycofaniem wpisu i oczyszczeniem historii wymagają czasu oraz uregulowania istniejących już zobowiązań. A przecież to niemożność uregulowania zadłużenia staje się przyczyną problemów ze złą historią kredytową. Czy nie lepiej zatem zadbać o zaciąganie kredytów i pożyczek w taki sposób, by móc spłacić je w terminie i uniknąć ewentualnych nieprzyjemności?

Każda osoba chcąca cieszyć się wiarygodnością powinna pamiętać o prostej zasadzie: odpowiedzialne pożyczanie i budowanie pozytywnej historii kredytowej to najlepsza metoda unikania problemów. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Wonga.com jest tu najlepszym dowodem na to, że z szybkich pożyczek na niewielką kwotę można korzystać w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Jasne zasady oraz podawanie całkowitych kosztów pożyczek to czynniki, dzięki którym lider w branży digital finance pozwala uniknąć problemów związanych ze złą historią kredytową.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.