Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Czytelnicy GMP | piątek, 26 wrz, 2014 | komentarzy 9

Nieprawdziwe informacje udzielane przez mosińskie spółki lekarskie

Od 1 stycznia 2014 roku na terenie Ośrodka Zdrowia w Mosinie przy ul. Dworcowej 3 powinien działać nowy najemca i realizować funkcję lekarza rodzinnego. Jednak dwie spółki:
 • Przychodnia Lekarza Rodzinnego Consensus Zbigniew i Ewa Andrusiak
 • Przychodnia Zdrowia Vis Medica R. Matuszkiewicz, D. Wołowiec, J. Ruta – Brona

nie opuszczają budynku i uniemożliwiają działanie nowym najemcom. Powyższe spółki mogą działać na terenie Mosiny, lecz w innym miejscu, które sami zapewnią, a o jego lokalizacji poinformują pacjentów.

Gmina zgodnie z prawem musiała ogłosić przetarg na najem lokali. Pewne jest, że gdyby spółki szanowały prawo i chciały współpracować zmiana najemcy dokonałaby się niezauważalnie z poszanowaniem wszystkich stron – przede wszystkim pacjentów.

Za całe zamieszanie i chaos odpowiadają dwie spółki, które nie opuszczają siedziby już 9 miesięcy, łamiąc przy tym prawo. Szkodzą pacjentom, którzy im zaufali wprowadzając dezinformację, odmawiając wydania kopii kartotek. Spółki tym działaniem udowadniają, że dbają wyłącznie o maksymalizację swoich zysków, a nie o dobro pacjenta.

Burmistrz działa zgodnie z prawem i o całej sytuacji wielokrotnie, już od stycznia 2014 roku informuje Narodowy Fundusz Zdrowia, Prokuraturę, Sąd Rejonowy oraz Wojewodę prosząc o interwencję.

Przekazywane przez pracowników spółek informacje o tym, że winę za całą zaistniałą sytuację ponosi Burmistrz Gminy Mosina i Urząd Miejski w Mosinie jest celowym wprowadzaniem w błąd pacjentów, a tym samym nieprawdą i manipulacją.

(um)

budynek przy ul. Dworcowej w Mosinie - przychodnia

budynek przy ul. Dworcowej w Mosinie – przychodnia

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (9)

 • Bylczyńska = Wazeliniara
  piątek, 26 wrz, 2014, 20:58:50 |

  A wazeliniara Bylczyńska dalej smaruje dystalną część przewodu pokarmowego reżimu.

  Może napisze Pani o bezpośrednim zaangażowaniu szarej eminencji towarzysza trepa Krzyżanowskiego w próbie przechwycenia pacjentów przez pralnie Medicomplex!?

 • a.w
  wtorek, 30 wrz, 2014, 13:36:12 |

  jakiego przechwycenia pacjentów?? spółki miały ponad rok czasu aby znaleźć inny lokal i zatrzymać pacjentów… początkowo szukali innego lokalu czyli nie chcieli startować w przetargu. przynajmniej VisM. była też możliwość nawiązania współpracy z nowym najemcą lecz i z tego nie skorzystali. ostatecznie Consensus porozumiał się z MC – czyli można było? można było. teraz również Concensus może „przejąć” pacjentów VisMedici. mógłby przejąć również ich lekarzy rodzinnych i specjalistów.. ale to raczej niemożliwe ze względu na kontrakty.
  Proponuję też zapoznać się ze szczegółami warunków kontraktu – naprawdę nie są specjalnie korzystne więc nie widzę tu faworyzowania kogokolwiek.
  Podobno większość pacjentów była niezadowolona z opieki cieszyła się, że wreszcie skończy się monopol i samowolka VisM. a teraz co? ojej.. Biedna Vis Medica.. teraz trzeba odszczekać. I to na prawdę. w Większych miastach trzeba czekać po 2 tyg na wizytę u lekarza rodzinnego mieliśmy naprawdę dobrze.
  Proszę jednak pamiętać, że władze gminy działały zgodnie z prawem a szefostwo VisM nie. wykazywali się brakiem szacunku zarówno wobec pacjentów jak i własnego personelu.
  Zal czytać tak chamskie komentarze, można powiedzieć to samo ale kulturalnie szkoda, że niektórzy nie potrafią.

 • Mosiniak
  niedziela, 5 paź, 2014, 10:51:57 |

  Szanowna Pani Redaktor. Zachęcam Panią do szerszej analizy i porównania usług poszczególnych spółek medycznych. Prawda jest taka, że ludzie nie zdają sobie sprawy co oferują usługodawcy, a różnice są znaczne – nie liczy się tylko gdzie lekarz przyjmuje. Nie wszędzie można iść z dzieckiem, jedna spółka posiada kontrakt na opiekę specjalistyczną inna tylko taką udostępnia w swoich gabinetach. Różnice znajdziemy również w dostępie do badań i ich jakości. Takich przykładów jest wiele, dlatego zamiast drukować lakoniczne informacje proponuję zainteresować się tym co dla pacjenta powinno być najważniejsze – dostępność i jakość! O ile bardziej opiniotwórcza byłaby ta gazeta jeśli zajmowałby się istotnymi problemami w rzeczowy sposób. Dlatego zamiast pisać kolejny tekst o mało istotnych kościelnych perypetiach, polecam obiektywną analizę porównawczą 3 spółek medycznych… Zanim tekst trafi do druku zawsze można go upublicznić na forum, gdzie mieszkańcy wyrażą swoją opinię na jego temat.

 • Muniek
  niedziela, 5 paź, 2014, 15:00:09 |

  a potem napisać np.tak :Też mi ciekawy artykuł… takie rzeczy to chyba w gazetach branżowych powinny się znaleźć – chyba,że większość czytelników to chorzy.

 • Mosiniak
  niedziela, 5 paź, 2014, 15:53:07 |

  Muniek, najpierw dorośnij („a potem”), a później dyskutuj. Nie trudno wydedukować, że zainteresowanych w Mosinie i okolicach powinno być około 20 tysięcy, bo tyle pewnie płaci ubezpieczenie zdrowotne, dodatkowo nie wiele osób wie, że czy chorują czy nie, to ich lekarz rodzinny i tak dostaje za nich pieniądze. A teraz wydedukuj ile z tych osób zbiera monety-10-20?

 • Gość
  wtorek, 7 paź, 2014, 11:34:16 |

  Szanowny Mosiniaku. GMP jest gazetą poruszającą szeroki wachlarz tematyczny i nie pretenduje do gazety opiniotwórczej. Określenie jakiego użyłeś 5 paź, 2014, 10:31:21 | # ” taki artykuł” zapewne nie świadczy o pańskiej „dorosłości” a jedynie o „małości” Wyrażając taką stwierdzenie „taki” musi się Pan liczyć i z taką oceną.
  Z poważaniem
  Muniek.

 • Elżbieta Bylczyńska
  środa, 8 paź, 2014, 23:13:42 |

  Szanowni Państwo, nazywający mnie czule „wazeliniarą”, niniejszym informuję, ze tekst nie jest mojego autorstwa, jakkolwiek to ja zadecydowałam o tej publikacji. Z wyrazami szacunku red. nacz.
  PS
  Byłoby mi naprawdę miło czytać na tym blogu komentarze świadczące o osobistej kulturze i wysokim poziomie piszących. Świat nie jest taki zły…

 • kaśka
  poniedziałek, 13 paź, 2014, 9:53:12 |

  A kto jest autorem tego tekstu w takim razie? Bał się podpisać? O ile komentarze podpisane nickiem/imieniem/anonimowe rozumiem, o tyle ktoś piszący artykuły chyba powinien mieć odwagę podpisać się pod swoją pracą?

 • :)
  piątek, 31 paź, 2014, 13:24:55 |

  VIS MEDICA od dzisiaj już oficjalnie działa na Placu 20 Października 17 (koło Limaro).

  Można? Można! – trzeba było od razu się przenieść i olać gminny budynek.

Skomentuj