Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 10 wrz, 2014 |

Niezależni dla Powiatu idą do wyborów

W dniu 9 września, w Hotelu Poznańskim w Luboniu odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni dla Powiatu, w trakcie której przedstawiciele Komitetu poinformowali o swoim starcie w wyborach samorządowych. Na konferencji prezentowano nie tylko podstawowe założenia programowe, ale także osoby w sposób bezpośredni odpowiedzialne za przygotowanie kampanii.

Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni dla Powiatu powstał na kanwie stowarzyszenia o tej samej nazwie. W jego skład wchodzą przedstawiciele różnych środowisk, często o odmiennych poglądach politycznych, z bardzo różnymi pomysłami na powiat poznański. Wspólną płaszczyzną dla tych wszystkich ludzi jest troska o rozwój i przyszłość powiatu. Tak przynajmniej deklarował obecny na konferencji Prezes Stowarzyszenia,  a jednocześnie kandydat do Rady Powiatu poznańskiego – Piotr Zalewski.

„Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni dla Powiatu jako jeden z pierwszych zarejestrował się w Państwowej Komisji Wyborczej. W zasadzie członkowie komitetu zakończyli już konstruowanie list wyborczych. Do uzgodnienia pozostają już drobne szczegóły, co nastąpi lada dzień. Komitet ze sztabem wyborczym na czele jest w zasadzie przygotowany do kampanii wyborczej. Mamy już gotowe materiały wyborcze, przemyślaną strategię wyborczą i ludzi gotowych do pracy. Entuzjazm jest ogromny, a tym samym sukces wydaje się w zasięgu ręki” – mówił na konferencji Marek Wasiak pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni dla Powiatu.

W trakcie konferencji zaprezentowano również niektórych kandydatów, poza wspomnianym Piotrem Zalewskim obecny był Rafał Marek, kandydat Komitetu w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. Rafał Marek nakreślił nie tylko wizję rozwoju i modernizacji swojej rodzimej gminy Luboń, ale przedstawił także ogólną koncepcję rozwoju powiatu i województwa wielkopolskiego.

Szansą dla samorządu, dla idei samorządności są gotowi do pracy, a jednocześnie znający realia regionu samorządowcy.  „Dlatego Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni dla Powiatu stawia na sprawdzonych działaczy społecznych i samorządowych. Nie interesują nas poglądy polityczne poszczególnych kandydatów, ale ich wizja i pomysł na cały powiat. Jesteśmy niezależni, na tej niezależności zależy nam najbardziej. To trywialne, ale nowe inwestycje, nowa infrastruktura, to wyzwania i problemy, które nie mają barw politycznych. Jako Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni dla Powiatu nie zamierzamy wikłać się w rozgrywki polityczne, ale pracować dla naszej Małej Ojczyzny” – powiedział na zakończenie konferencji pełnomocnik Komitetu Marek Wasiak.

Uczestnicy konferencji:

Piotr Zalewski – prezes Stowarzyszenia Niezależni dla Powiatu, kandydat KWW Niezależni dla Powiatu do Rady Powiatu; Marek Wasiak – pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni dla Powiatu; Rafał Marek – zastępca burmistrza miasta Lubonia, kandydat Komitetu w wyborach do sejmiku wojewódzkiego; Michał Tkaczuk – przedstawiciel władz Stowarzyszenia, ekspert z zakresu Prawa Samorządowego; Agata Urbaniak – dyrektor biura wyborczego.

Biuro Stowarzyszenia Niezależni dla Powiatu

Niezależni dla Powiatu - fot.Marcin Melanowicz

Niezależni dla Powiatu – fot. Marcin Melanowicz

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.0/10 (Głosujących: 27)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo