Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Dorota Lisiak | niedziela, 21 wrz, 2014 | 1 Komentarz

Paulina wręcz „stawała na głowie”

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Baranówko w sierpniu przeprowadziło trzecią już edycję warsztatów „Przystań wyobraźni” dla dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Dzięki uprzejmości i pomocy Klary Kurowskiej udało się ponownie ożywić w wakacje świetlicę wiejską w Sowinkach.
Gorące sierpniowe dni, w których trwały zajęcia rozgrzewała dodatkowo pomysłowymi zadaniami Paulina Marciniak. Paulina jest na co dzień nauczycielką. Jej kreatywność i niepowtarzalność w prowadzeniu warsztatów to dewiza corocznych już działań. Weryfikacją tego stwierdzenia jest powiększająca się liczba dzieci systematycznie zgłaszających się i uczestniczących w „Przystani wyobraźni”. I jest najlepszym wskaźnikiem, ale także nagrodą dla organizatorów. W tym roku z zajęć skorzystało 27 młodych adeptów sztuki.

przystań wyobraźni

przystań wyobraźni

Paulina posiłkowała się różnorodnymi technikami z wykorzystaniem innowacyjnych materiałów. Każda mama otrzymała uplecioną przez dzieci ozdobę, a najmłodsze kobietki osobiście zaprojektowały sobie elementy biżuterii. Pokoje zdobią obrazy nie tylko tradycyjne, ale i również ze styropianu….Największym jednak hitem były zabawy na dworze. Potrafimy już tworzyć olbrzymie bańki mydlane i własne wigwamy indiańskie. Paulina wręcz „stawała na głowie”, aby dzieci wychodziły z zajęć uśmiechnięte. Zajęcia się skończyły, ale każdemu dziecku pozostało miłe wspomnienie i dużo niezapomnianych wrażeń. Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Mosina. Bardzo gorąco DZIĘKUJEMY wszystkim osobom zaangażowanym w zadanie: sołectwu Baranówko i Sowinki. Wszystkie dzieci natomiast zapraszamy w przyszłym roku! Postaramy się by było jeszcze ciekawiej.

Dorota Lisiak

Napisano przez Dorota Lisiak opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    czwartek, 25 wrz, 2014, 14:35:11 |

    Gratulacje !

Skomentuj