Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | środa, 15 paź, 2014 |

Pierwsza wycieczka przedszkolaków

Przypadający na ostatni dzień września Dzień Chłopaka najmłodsi z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku świętowali w poniedziałek, 29 września.

Wyjątkowo zebrali się w budynku Szkoły w Krosinku. Od rana czekała na nich jesienna praca artystyczna, zakończona analizą wykonania oraz samooceną. Następnie przemieściliśmy się do budynku Biblioteki Publicznej w Krosinku. Tamtejsza gospodyni – bibliotekarka Karolina Talarczyk-Wieczorek przygotowała dla nas lekcję biblioteczną. Jej tematyka związana była z Dniem Chłopaka, a szczególnie z jednym ich przedstawicielem (ważnym w roku 2014): Oskarem Kolbergiem. Dowiedzieliśmy się kim był i czym się zajmował. Poznaliśmy trudne słowo i jego znaczenie: etnografia. Oglądaliśmy związane z folklorem zdjęcia i książki oraz nagrania tańców ludowych. Podzieleni na pary dostaliśmy zadanie ułożenia puzzli przedstawiających stroje ludowe. Wysłuchaliśmy i przeanalizowaliśmy treść legendy „O poznańskich koziołkach”. Po tej wizycie oraz dzięki pomysłom i zaangażowaniu pani Karoliny wszyscy „zerówkowicze” doskonale będą wiedzieć kogo rok obchodzony jest teraz w Polsce.
Aby dostarczyć ciału energii przed dalszym świętowaniem wróciliśmy do Szkoły i zjedliśmy śniadanie. Następnie dziewczynki wykonały przepiękne i kolorowe laurki dla swoich kolegów, którym z życzeniami z okazji ich święta wręczyły.

Pierwsza wycieczka przedszkolaków

Pierwsza wycieczka przedszkolaków

Ostatnim: najgłośniejszym i najśmieszniejszym punktem programu okazały się zabawy na Placu Zabaw „Marco” w Krosinku.
To pierwsza wycieczka oddziału przedszkolnego – na pewno będzie długo wspominana. Pierwsza – na pewno nie ostatnia!
Kropka

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj