T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | sobota, 19 kwi, 2014 |

Pieszczochy z Puszczykowa

Na terenie sąsiedniej gminy istnieje przytulisko dla bezdomnych zwierząt, w którego utrzymaniu partycypuje Miasto Puszczykowo i do którego trafiają bezdomne i zagubione psiaki.

Garstka wolontariuszy, którym los tych zwierzaków nie jest obojętny pomaga jak może, głównie w kwestii znalezienia nowych domów. Psiaki znajdujące się w przytulisku są dobrze znane pod względem charakteru i potrzeb, co najmniej raz w tygodniu organizujemy spacery dla wszystkich podopiecznych, na których mogą się wyszaleć do woli i pobyć z ludźmi a my możemy je lepiej poznać. Do adopcji są także kotki, chociaż nie ma oficjalnie kociarni zdarzają się przypadki, którym trzeba pomóc, a które okazują się pieszczochami.

Zachęcamy Państwa do adopcji zwierzaków, które straciły swój dom i czekają na drugą szansę!!!

Puszczykowskie pieszczochy

Puszczykowskie pieszczochy czekają na właścicieli

Zachęcamy również do wsparcia bezdomniaków na różne sposoby. W przytulisku psiaki mają zapewnione schronienie, wyżywienie oraz opiekę medyczną, jednak zawsze jest więcej zgłoszeń o psach i kotach do wydania niż chętnych do adopcji i miejsc w przytulisku. Pomagamy również w znalezieniu domów zwierzętom niechcianym przebywającym w domach tymczasowych lub jeszcze u starych właścicieli, którzy z różnych względów nie mogą się dalej zając podopiecznym. Zwierzaki można wspomóc finansowo, głównie przez finansowanie sterylizacji i płatnych ogłoszeń czy ulotek, ale również rzeczowo, zawsze przyda się karma zarówno dla psów jak i kotów, obroże i szelki we wszystkich rozmiarach oraz długie smycze na spacery itp. Można również pomóc przy spacerach, ogłoszeniach, zdjęciach lub transportach, bądź zostać domem tymczasowym dla psa lub kota. Zachęcamy również do pomocy!!!

Wszelkie informacje na temat adopcji zwierząt czekających na nowy dom, jak również pomocy bezdomnym zwierzakom można uzyskać pod numerem telefonu 508536091 lub 781659970 oraz mailowo adopcje@zwierzecemarzenia.pl lub pomoc@zwierzecemarzenia.pl Zapraszamy także na profil na facebook’u i niebawem na naszą stronę internetową.

Ostatni psiak z terenu Miasta Puszczykowa czekający jeszcze na kwarantannie na odbiór przez właściciela to młoda sunia w typie rasy Bernardyn. Jeśli ktoś poznaje swojego pieska lub psa sąsiada prosimy o kontakt, jeśli nie odnajdzie się właściciel piesek będzie niedługo czekał na adopcje.

Joanna Osiecka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj